Jak zažít pravý poznávací zájezd
Úvodní stránka Blog Jak zažít pravý poznávací zájezd

Jak zažít pravý poznávací zájezd

Každé roční období má svoje specifika, díky kterým je vhodné vyrazit na různé typy dovolené. V zimě je to dovádění na lyžích nebo wellness, na jaře se vydat za rozkvetlými květinovými poli, v létě na pobyt u moře a na podzim?

Podzim je ideální čas pro poznávací zájezdy

  • A kdy taky jindy... v zimě mrzne až praští a v létě jsou teploty často jako v tropech. V takovém počasí by se asi nikomu nechtělo celý den chodit po památkách a trávit několik hodin v autobuse.
  • Během letních měsíců, kdy je hlavní sezona, jsou ty nejznámější destinace a pamětihodnosti v obležení dychtivých turistů, kteří mnohdy musejí čekat dlouhé fronty, aby se vůbec dostaly na prohlídku.
  • Nemluvě o tom, že díky nadměrnému zájmu turistů jsou ceny nejen vstupenek, ale také v restauracích a obchodech většinou nepřiměřeně vysoko.

Vyhnete se davům turistů i přemrštěným cenám

Není lepší se tomu vyhnout? V jižanských státech, jako třeba v Itálii, se teploty v i říjnu a listopadu pohybují kolem příjemných 20 °C. To je ideální počasí pro procházky městem i přírodou, navíc se vyhnete zbytečně dlouhým frontám.

Na fotkách vám nebude stát celý dav cizích lidí, a tak si bez problému uděláte pěknou fotku třeba na Španělských schodech nebo u zámku Versailles. Všechno si zkrátka budete moci prohlédnout v klidu a pohodě.

Vstupenky máte v kapse

O prázdninách je často třeba rezervovat si vstupenky a prohlídky s velkým předstihem, abyste se do nejslavnějších památek vůbec dostali, případně na ně budete čekat v dlouhých frontách. To se vám na podzim pravděpodobně nestane. Dáme vám také za pravdu, že třeba Louvre je plný v kterékoli období v roce a je nutné s tím počítat.

Kromě toho uvidíte ty nejimpozantnější evropská města v krásných a hravých barvách podzimu, a to má rozhodně hodně co do sebe. Stačí si obout pohodlné boty, vzít si lehkou bundu, batoh na záda a vyrazit.

Poznávejte s námi Evropu 365 dní v roce

Pokud si chcete být jistí, že vám neunikne žádné zajímavé místo a chcete se o jednotlivých zemích a památkách něco dozvědět, vyberte si ideální poznávací zájezd pro vás na našich stránkách.