Úvodní stránka Blog Jak zažít pravý poznávací zájezd

Jak zažít pravý poznávací zájezd

Každé roční období má svoje specifika, díky kterým je vhodné vyrazit na různé typy dovolené. V zimě je to dovádění na lyžích nebo wellness, na jaře se vydat za rozkvetlými květinovými poli, v létě na pobyt u moře a na podzim?

Podzim je ideální čas pro poznávací zájezdy

  • A kdy taky jindy... v zimě mrzne až praští a v létě jsou teploty často jako v tropech. V takovém počasí by se asi nikomu nechtělo celý den chodit po památkách a trávit několik hodin v autobuse.
  • Během letních měsíců, kdy je hlavní sezona, jsou ty nejznámější destinace a pamětihodnosti v obležení dychtivých turistů, kteří mnohdy musejí čekat dlouhé fronty, aby se vůbec dostaly na prohlídku.
  • Nemluvě o tom, že díky nadměrnému zájmu turistů jsou ceny nejen vstupenek, ale také v restauracích a obchodech většinou nepřiměřeně vysoko.

Vyhnete se davům turistů i přemrštěným cenám

Není lepší se tomu vyhnout? V jižanských státech, jako třeba v Itálii, se teploty v i říjnu a listopadu pohybují kolem příjemných 20 °C. To je ideální počasí pro procházky městem i přírodou, navíc se vyhnete zbytečně dlouhým frontám.

Na fotkách vám nebude stát celý dav cizích lidí, a tak si bez problému uděláte pěknou fotku třeba na Španělských schodech nebo u zámku Versailles. Všechno si zkrátka budete moci prohlédnout v klidu a pohodě.

Vstupenky máte v kapse

O prázdninách je často třeba rezervovat si vstupenky a prohlídky s velkým předstihem, abyste se do nejslavnějších památek vůbec dostali, případně na ně budete čekat v dlouhých frontách. To se vám na podzim pravděpodobně nestane. Dáme vám také za pravdu, že třeba Louvre je plný v kterékoli období v roce a je nutné s tím počítat.

Kromě toho uvidíte ty nejimpozantnější evropská města v krásných a hravých barvách podzimu, a to má rozhodně hodně co do sebe. Stačí si obout pohodlné boty, vzít si lehkou bundu, batoh na záda a vyrazit.

Poznávejte s námi Evropu 365 dní v roce

Pokud si chcete být jistí, že vám neunikne žádné zajímavé místo a chcete se o jednotlivých zemích a památkách něco dozvědět, vyberte si ideální poznávací zájezd pro vás na našich stránkách.

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám

Chci zaslat katalog zdarma