Inspirujte se, kam vyrazit na Silvestr
Úvodní stránka Blog Inspirujte se, kam vyrazit na Silvestr

Inspirujte se, kam vyrazit na Silvestr

Užijte si nejkrásnější dny v roce na adventních trzích ve známých evropských lokalitách a večer se nechte oslnit velkolepými silvestrovskými ohňostroji! Splňte si tak vánoční, ale i novoroční přání!

Půlnoční romantika v Paříži

Láká vás prožít jedinečný Silvestr pod rozzářeným nebem v jedné z evropských metropolí? Co takhle romantický silvestrovský pobyt v Paříži? Paříž je během vánočních svátků kouzelná a její jedinečná atmosféra dýchá z každého zákoutí. Není nic romantičtějšího než se s někým milovaným dívat na ohňostroj ozařující pařížské památky, popíjet šampaňské a oslavovat začátek Nového roku 2021 u Vítězného oblouku na Champs-Élysées. 

Pro milovníky francouzské historie je součástí jednoho silvestrovského zájezdu i návštěva zámků Versailles, rezidence Ludvíka XIV., a Fontainebleau, jednoho z největších francouzských zámků, který je zapsaný na seznamu UNESCO.

Nezapomenutelným zážitkem se pro vás i vaše děti určitě stane silvestrovská návštěva Disneylandu. Paříž nepochybně nabízí mnoho krásných a zajímavých míst i památek, ale proč si nezaskočit o kousek dál? Disneyland je místem, kde se plní přání a během silvestrovské noci se stane ještě kouzelnějším.

Od Amsterdamu po Monako

I když by vás nejspíše napadly jiná místa, kde se dá strávit romantický Silvestr, věřte, že i Amsterdam je výbornou volbou. Slavte na nejpopulárnějších místech jako je Čtvrť červených luceren, muzeum voskových figurín Madame Tussauds, China Town u Nieuwmarktu nebo třeba náměstí Dam před Královským palácem. V nočních hodinách vás pak uchvátí ohromující amsterdamský ohňostroj. Tyto chvíle se vám zkrátka vryjí do paměti. Při návštěvě Amsterdamu stojí za to zavítat i na Slavnost světel, kde se představuje na tři desítky uměleckých děl od předních světových návrhářů a kreativců.

Sníte o Silvestru ve městě, které přímo září luxusem? Tento sen si můžete jednoduše splnit! Stačí vyrazit do Monaka, kde zažijete nezapomenutelný Silvestr s velkolepým ohňostrojem. Navštívíte vánoční vesničku „Village de Noel“ v přístavní části Monaka, kde vás pohltí jedinečná vánoční atmosféra plná voňavých vánočních specialit, svařeného vína a lahodného šampaňského. Také se na chvilku zastavíte ve francouzských městech Cannes a Nice, které jsou plné krásných památek a očarují vás svých kouzlem.

Je libo trocha historie? Ta na vás dýchne z každého koutu, pokud navštívíte Bruggy plné malebných kanálů. Projdete se krásnými starobylými uličkami a po pokojném nábřeží, které vám svým nenuceným klidem vykouzlí úsměv na tváři. Nechte se inspirovat jako mnoho umělců před vámi a užijte si místní romantický a středověký půvab tohoto místa.

Na Silvestr za odpočinkem

Pokud chcete před vánočními nebo bujarými novoročními oslavami utéct a užít si spíše Silvestr v klidu a pohodě, můžete strávit poslední prosincové dny relaxací ve wellness. Vstoupíte tak do dalšího roku odpočatí a nadělíte si pěkný dodatečný dárek k Vánocům.

  • Za wellness nemusíte jezdit daleko. U našich sousedů v Nízkých Tatrách najdete příjemné hotely jako hotel Bešeňová a Galeria Thermal Bešeňová v areálu vodního parku.
  • Nejznámější místo v Česku, kde lze strávit zimní dovolenou i Silvestr, je nepochybně Špindlerův mlýn. Kochejte se krásou Krkonoš a v hotelu Clarion si příjemně odpočiňte v bazénu nebo ve vířivce.
  • Nadechněte se svěžího šumavského vzduchu přímo v srdci Národního parku Šumava. Najdete zde hotel Srní, který nabídne možnost skvělého odpočinku v hotelovém wellness, bazénu nebo ve vybavené sportovní hale. A jen kousek vedle v Kašperských horách stojí Parkhotel, který nabízí jedinečný bazén s hvězdnou oblohou.
  • Kam jinam na wellness, než do známého lázeňského města – do Karlových Varů. V hotelu Marttel máte v ceně pobytu příjemnou masáž, po které se budete cítit jako znovuzrození.  
  • Jestliže si chcete odpočinout uprostřed krásné přírody Krušných hor, Pytloun Wellness Hotel Hasištejn vám toto přání splní. Nabídne vám relax v hotelovém wellness centru a okolí vás bude lákat k příjemným procházkám.
  • Pokud hledáte hotel mimo hranice ČR, zaručeně vyrazte do Maďarska. Hotel NaturMed Carbona leží v blízkosti jezera s léčivou vodou, která blahodárně zapůsobí na vaše zdraví. Tady naleznete vše, co si jen můžete přát. Při návštěvě s dětmi si také užijete širokou škálu vodní zábavy.

Už jste se rozhodli, kam byste chtěli vyjet? Pokud stále tápete, naše nabídka vám výběr určitě usnadní. Objevujte, užívejte, oslavujte. A jako bonus na vás u některých zájezdů čeká sekt do páru.