Hledáte inspiraci pro vaše budoucí cesty? Zkuste Instagram
Úvodní stránka Blog Hledáte inspiraci pro vaše budoucí cesty? Zkuste Instagram

Hledáte inspiraci pro vaše budoucí cesty? Zkuste Instagram

Zatímco dříve se místa, kam lidé pojedou na dovolenou, hledala v knihách nebo ve vyprávěních přátel, dnes se hledají na internetu. Tipů, kam vyrazit na cesty, je tam totiž nepočítaně.

Rádi byste také vyjeli objevovat svět, ale žádné místo se vám nezdá opravdu krásné? Nebo naopak máte pocit, že jste vše zajímavé a krásné již viděli? Navštivte některý z desítek cestovatelských profilů na Instagramu, které vás v obou případech přesvědčí o opaku. A nebo vám prostě na jednom místě ukáží ta nejkrásnější místa na této planetě.

A abyste nemuseli dlouho hledat, některé z těch nejlepších profilů jsme pro vás už vybrali. Poslouží vám nejen jako zdroj inspirace do budoucna, ale zároveň jako prostředek pro cestování po světe v současné situaci, která ho jinak neumožňuje.

Objevte všechna okouzlující místa

Wonderful Places, právě tak se jmenuje jedna z nejsledovanějších cestovatelských stránek na Instagramu. Profil sleduje více než třináct milionů lidí, a tak se není čemu divit, že fotky na něm jsou stejně tak okouzlující jako inspirativní. Správci Wonderful Places je totiž vybírají od stovek cestovatelů, kteří s nimi sdílejí své fotografické úlovky.

Tento profil k cestám vybídne milovníky krásných měst i okouzlující přírody, rušných ulic i klidných nedotčených zákoutí. Každý si na něm přijde na své. A nejspíš stačí jen pár minut na to, abyste dostali chuť poznat některá z vyfocených míst na vlastní kůži.

Album planety Země

Zdálo se vám třináct milionů sledujících jako neuvěřitelné číslo? Profil se jménem Earth Pix jich má ještě o tři miliony více. Jedná se tak možná o ten vůbec nejsledovanější cestovatelský profil na Instagramu. Podobně jako na výše zmíněné stránce na něm najdete to nejlepší od desítek zkušených cestovatelů a fotografů. Při hledání inspirace je tak bezpochyby z čeho vybírat.

Earth Pix nacházejí krásu v exotických končinách stejně jako v uličkách známých měst. A ač některá místa na profilu působí pohádkově a neskutečně, garantujeme vám, že je všechna můžete poznat na vlastní oči. Od vodopádů na druhém konci světa až po památky v centrech těch nejznámějších metropolí.

Krásné destinace už na vás čekají

Říká se do třetice všeho dobrého. A tak pro vás máme ještě jeden profil, který vybírá to nejkrásnější ze všech ostatních. Na Instagramu Beautiful Destinations na vás čeká přesně to, co říká jeho název. Nádherná místa vyzývající k návštěvě.

Nezáleží na tom, jestli se chcete vydat na zimní nebo letní dovolenou, jestli chcete cestovat po Evropě nebo ještě o kousek dál. Stačí chvíli hledat na profilu Beautiful Destinations a inspirace se dostaví. Je samozřejmé, že fotografové své fotky trochu přikrášlují, žádná z fotek se ale stejně nakonec nevyrovná tomu, až se na vysněné místo poprvé podíváte svýma vlastníma očima.

Ve dvou se lépe cestuje

Sto pět zemí na sedmi kontinentech. Kolik překrásných míst se v takovém množství destinací ukrývá ukazuje profil The Planet D. Spravují jej dva známí fotografové Dave and Debbie, kteří již čtyřikrát vyhráli prestižní soutěž o nejlepší cestovatelský blog a společně procestovali v podstatě celý svět. A o své zážitky v podobě fotografií se dělí právě na svém instagramovém profilu.

Fotky od této dvojice často doplňují příběhy, které se k místům na fotografiích poutají. Od The Planet D tak nezískáte pouze cestovatelskou inspiraci, ale zároveň i užitečné tipy a rady pro vaše budoucí cesty. Navíc bez ohledu na to, jestli se chystáte do člověkem neproměněné přírody nebo do džungle některého z okouzlujících velkoměst.

Surrealistická planeta Země

Na tom, že Země je okouzlujícím místem, se shodneme snadno. Stačí ale najít ten správný úhel fotografie nebo si počkat na to správné světlo, a mnohé destinace se rázem změní v doslova pohádkovou krajinu. A právě takové krajiny, které vás očarují a pohltí, najdete na instagramovém profilu Danieala Kordana.

Jeho inspirující fotografie ocení zejména milovníci přírody. Může se možná zdát, že většina míst, která tento fotograf zachycuje, jsou jen stěží dostupná. Ve skutečnosti tomu ale tak není, a tak se na mnohé okouzlující lokality z jeho snímků můžete podívat i vy sami. Přesvědčíte se tak o tom, že pohledem na vlastní oči jsou ještě kouzelnější, než skrze objektiv fotoaparátu.

Pohlédněte světu do očí

O magazínu National Geographic, který od konce 19. století přibližuje krásu světa lidem po celém světě, jste nejspíše už slyšeli. Co jste možná nevěděli je, že většina jeho fotografů má své instagramové profily, kde sdílí to nejkrásnější, co je na cestách po světě potká. Patří mezi ně i Jonathan Irish, který se navíc rád podělí i o své dojmy a zážitky.

Profil Jonathana Irishe zaujme zejména ty, kdo před rušnými ulicemi dávají přednost klidné přírodě. Dominují mu snímky z africké divočiny nebo amerických národních parků. Takže jestli se rádi na chvíli vzdalujete civilizaci, je pro vás právě jeho Instagram tím nejlepším zdrojem inspirace. Promlouvá z něj jak láska k přírodě, tak mimořádná cestovatelská zkušenost.

Nechte se inspirovat i námi

Na samotný závěr pro vás máme ještě jeden profil, který vám může pomoci ve vašem rozhodování kam příště vyrazit. A za jeho autentičnost ručíme, staráme se o něj totiž my sami. Na našem Instagramu najdete tipy na ta nejkrásnější místa v Evropě, které jsme prověřili na vlastní kůži. Tak neváhejte a nechte se inspirovat, nebo jen potěšte na chvíli své oči.