Francie: město věčné lásky, historie i vkusu
Úvodní stránka Blog Francie: město věčné lásky, historie i vkusu

Francie: město věčné lásky, historie i vkusu

Romantika na každém kroku, jedinečná a krásná příroda nebo spousta památek? To je Francie - naprosto okouzlující a nádherná země, která ukrývá nejeden poklad. A vy se můžete vydat všechny její krásy objevovat!

Francie, evropská dáma č. 1

Tato dechberoucí země nabízí tolik nádherných míst k navštívení, že nebudete vědět, kam se vydat prvně. Voňavá Provence s nekonečnými lány levandulových polí a římskými památkami, Azurové pobřeží či okouzlující Paříž a mnoho dalších. Pojďme cestovat (i když jen zatím prstem po mapě) a podívat se, kam vás můžeme napříč Francií vzít!

Královna Francie – omamná Paříž

Co se vám vybaví, když se řekne Paříž? Kavárny, romantika, croissanty, móda či historie…? Určitě je toho spousta, protože přesně to Paříž dokáže nabídnout. Téměř na každém rohu najdete něco, co vás doslova uhrane. Paříž je město, které vám nabízí bohatou kulturu, unikátní romantickou atmosféru a stavby s poutavou historií. 

Vydejte se do jejích uliček, plavte se po Seině a za soumraku obdivujte rozsvícenou Eiffelovu věž. Projdete si obchody na Champs-Élysées, uvidíte známé obrazy slavných umělců v Louvru nebo se budete toulat křivolakými uličkami Montmartru.

Vaše kroky mohou zavítat i do Muzea voskových figurín Musée Grévin. V něm najdete expozici slavných současných i historických francouzských osobností v životní velikosti, se kterými se můžete vyfotit. 

Francie je plná stop po významných osobnostech, které jsou vepsány v její historii. Podívat se můžete třeba k Invalidovně, kde lze navštívit hrob Napoleona.

Podíváte se na náměstí Svornosti, k Tuilerijským zahradám, chrámu Madeleine nebo k Muzeu parfémů Fragonard, kde si prohlédnete expozici o výrobě a historii parfémů s možností vyzkoušení jednotlivých vůně.

To jsou ale jen střípky z toho, co vám může Paříž nabídnout!

Kde žila šlechta...

  • Návštěvu Paříže můžete spojit i s jinými památkami. Nedaleko Paříže leží Versailles, barokní rezidence krále slunce Ludvíka XIV. Uvidíte známou Zrcadlovou síní nebo si projdete rozsáhlé zámecké zahrady se spoustou soch a fontán.
  • O kousek dál stojí zámek Fontainebleau, který je zapsán na seznamu UNESCO a je jedním z největších v celé Francii. Pyšní se nádherným obložením, štukovými omítkami i úžasnými freskami v mnoha sálech. Součástí areálu je krásný stohektarový park s Dianinou zahradou.

Pohádkové údolí plné zámků

Malebná krajina u řeky Loiry, která poklidně protéká údolím, je vskutku něčím jedičným. Podél Loiry se táhne až na 120 jedinečných zámků, ve kterých se psaly dějiny i lidské příběhy.

Sláva této oblasti začala někdy v 15. století, kdy francouzští králové zjistili, že je tato krajina ideálním útočištěm. Šlechta tak objevila místní kouzlo a začala stavět honosné zámky – Údolí Loiry tak započalo svou slavnou éru. Právem je toto rozsáhlé území zapsané na seznamu UNESCO. Věštšina zámků sloužila jako letní sídla nebo lovecké zámečky především pro šlechtu, ale i pro pro bohatší měšťany.

Největší zámek na Loiře se nazývá Chambord, svou krásou vás okouzlí zámek Chenonceau na říčce Cher a nádherný zámek na skále, Amboise nabídne zámeckou kapli Saint-Hubert z 15. století, kde údajně leží hrob Leonarda da Vinciho.

 

Vůně na každém kroku

Francie láká svou vůní, a především Provence vás v tomto ohledu naprosto uspokojí. Je to dechberoucí krajina, která zapůsobí na všechny vaše smysly a pohladí vás na duši. Uvidíte starobylé horské vesničky, uklidní vás průzračné moře a vzduch provoněný omamnou levandulí bude doprovázet vaše putování. Francouzská Provence totiž doslova překypuje levandulí. 

Návštěva Provence je nádherným zážitkem kdykoliv během roku. Doporučujeme ale vyjet v letních měsících. Levandule kvete především během června a července. Nejkrásnější pohled se vám naskytne v cisterciáckém klášteře Sénanque, který zde stojí už od 12. století. Dodnes v něm žijí mniši, kteří se o rozsáhlá pole starají.

lavender field

Putujte po Azurovém pobřeží

  • Provence neodmyslitelně patří Azurové pobřeží (Côte d’Azur), které získalo své romantické pojmenování podle průzračně modré vody. Po celém pobřeží se táhnou města pulzující životem, památkami i zážitky.
  • Centrem jihu je Marseille – nejdůležitější francouzský přístav. Uchvátí vás svým luxusem, ale i starobylým vzezřením. V některé z mnoha restaurací a kaváren můžete sledovat tisíce ukotvených lodí nebo na samém okraji přístavu navštívit mohutné pevnosti sv. Jana a sv. Mikuláše.
  • Vypravte se po stopách Louise de Funèse a četníků do slavného St. Tropez. Uvidíte proslavenou četnickou stanici nebo si odpočinete na dlouhé písečné pláži Pampellone, na níž se nachází luxusní soukromé podniky.
  • Další město, které při putování nemůžete vynechat, je Cannes, proslavené konáním věhlasného filmového festivalu. Prozkoumáte jeho historické centrum, nebo se vydáte lodí na ostrov Sainte-Marguerite. V této pevnosti byl údajně vězněn tajemný muž se železnou maskou.
  • Nedaleko Cannes, ve výšce zhruba 330 metrů, se vypíná městečko Grasse. Nabízí tak nádherný výhled na Azurové pobřeží. Město je známé hlavně výrobou parfémů.
  • Turisticky nejoblíbenější je město Nice. Projděte se po Anglické promenádě až do centra města na rušné náměstí Masséna, kde se koná únorový karneval, a dojděte až k věži Bellanda, odkud spatříte nádherný výhled na Andělskou zátoku.
  • Když už budete tak blízko, zaskočte si do nedalekého Monackého knížectví a podívejte se do luxusního Monte Carla!

Na skok do pohádky

Vstupte do zábavního parku Disneyland a zažijte pocit, jako byste se ocitli v magické zemi, která skrývá mnohá tajemství. Každá vaše fantazie se doslova mávnutím kouzelného proutku promění v realitu! Vstupte do obou částí -  Disneyland Parku a Walt Disney Studios Parku.

Rozhodně stojí za to zůstat v parku až do večerních hodin. Vyvrcholením dne je totiž noční show – promítané představení na zámku Šípkové Růženky zakončené ohňostrojem. I když za sebou budete mít náročný den, vydržte, odnesete si dokonalý zážitek!

Vyjeďte s námi poznávat krásy Francie

Oslaďte si letní měsíce něčím lahodným - zájezdem do Francie, který pohladí všechny vaše smysly. Podívejte se na naši celou nabídku a vyrazte po stopách historie a vůně levandule.