Úvodní stránka Blog Fotbalový svátek ve Florencii

Fotbalový svátek ve Florencii

Renesančním skvostem italské oblasti Toskánska je bezesporu Florencie. Víte, jaká sportovní událost se tady každoročně koná na Svátek velkého patrona 24. června?

Florencie je nejenom kolébkou humanismu a renesance, která se pyšní architektonickými skvosty, jakými je katedrála Santa Maria del Fiore anebo světoznámá galerie Uffizi. Rovněž je pověstná pobyty básníků Danta Alighieriho, Giovanniho Boccaccia a Francesca Petrarcy. 

Pozornost turistů poutá Florencie vždy 24. června, kdy se každoročně u příležitosti svátku městského patrona, svatého Jana Křtitele, koná historický fotbal. Počátky tohoto zvyku sahají až do antiky. Tento historický fotbal, označovaný jako calcio storico, se hraje v renesančních kostýmech na známém náměstí Piazza Santa Croce. Vždy čtyři mužstva, reprezentující čtyři tradiční městské eacute (česky čtvrti) s 26 hráči, vyvolávají vzrušené emoce přihlížejících diváků. Florencie tak zažije svůj velký den na svátek svého patrona.

 

Do Florencie nemusíte jenom za fotbalem, ale na prohlídku nejenom renesančních památek. Navštivte spolu s Florencií i další známá italská města - Veronu, Pisu a další.

Autor článku: Aleš Závodský, průvodce

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

O Nás

katalog

Tištěný katalog zájezdů
zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na cestě k vám