Romantický Silvestr v Holandsku + sekt do páru

Už od roku 2012 každoročně v období prosince a ledna v Amsterdamu probíhá Slavnost světel (Light Festival). Představuje se tu na tři desítky uměleckých děl od předních světových návrhářů a kreativců. Díla jsou rozmístěna podél dvou hlavních cest a každá z nich má své vlastní téma. První je pěší trasa po okolí Plantage. Vodní cesta nabízí si užít neopakovatelný světelný zážitek od hladiny vody. Nejenom festival, velký půlnoční ohňostroj je možné shlédnout během Silvestra v hlavním městě Holandska.

Beroun, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí

V rámci programu s průvodcem: plavba po grachtech - 14 €, Heineken Experience - dospělý 18 € (vč.2 sklenic piva), dítě 12-17 let 12,50 €, dítě pod 12 let zdarma. Večeře 23€: polévka: zeleninová nebo cibulová; hlavní chod: rumpsteak nebo kuřecí steak (náhradní menu: žebra včetně salátu a hranolek); nápoj: pivo nebo voda.

V rámci individuální prohlídky je možné navštívit:  Muzeum Mme Tussauds - dospělý 22,50 €, dítě 5-15 let 18,50 €, Muzeum Van Gogh 17 €, do 18 let zdarma, Rijksmuseum 17,50 €, do 18 let zdarma. 

Modřice, Nádražní 674 (15:15), Brno, Janáčkovo divadlo (16:00), Jihlava, čerpací stanice OMV Pávov (17:15), Humpolec, Benzina Vystrkov (17:35), Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (19:00), Beroun, čerpací stanice OMV (19:45), Plzeň - zastávka trolejbusu NC Černice, ulice Písecká (u Olympie) (20:30), Rozvadov, Svatá Kateřina (21:30). Svoz: Bratislava, ulica: Lamačská cesta - stanice PATRONKA - směr: centrum (13:15) - příplatek 15€ - 399 Kč.

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách. 

Ráno přijedeme do prostorů skanzenu Zaanse Schans, které si prohlédneme. Nachází se tady dřevěné domy typické pro 17. stol. spolu s větrnými mlýny. Nakouknout můžete i do farmy na výrobu sýrů gouda, který si tu jde zakoupit. Zapomenout nesmíme ani na dva výrobce typických holandských dřeváků. 

Až se dostatečně projdeme skanzenem, přejedeme do Amsterdamu. Vystoupíme u Nema, kde spolu s průvodcem půjdeme prozkoumat město. Začneme na terase Nema, mineme Námořnické muzeum i koráb Amsterdam. Pěšky dojdeme až na náměstí Dam okolo Oude krke, kde bude následovat osobní volno. 

Před odjezdem na hotel nasedneme na lodičky a vychutnáme si tak noční atmosféru hlavního města Holandska.

Druhý den opět zasvětíme poznávání dalších koutů Amsterdamu. Navštívíme historické centrum náměstí Dam, kde se nachází Královský palác. Mineme i slavné muzeum voskových figurín Madame Tussauds, mrkneme do chrámu Westekirke a zastavíme se u Říšského muzea s parkem. Tady se nachází známý fotogenický nápis “I am Amsterdam”.  Nezapomeňte přibalit foťáky. Čas bude i na kávu nebo holanské pivečko u slavného malíře Rembrandta.

Amsterdam nabízí ale mnohem více, proto se zastavíme v židovské čtvrti i na bleším trhu. Nepřijdeme ani o trochu té erotiky při návštěvě Čtvrti červených luceren. Večer ponecháme vašim oslavám Nového roku i sledování novoročního amsterdamského ohňostroje. Nejpopulárnější místa, kde slavit jsou China Town u Nieuwmarktu nebo na náměstí Dam před Královským palácem. Oblíbená místa v centru, kde se slaví, jsou rovněž Leidseplein, Museumsplein a Rembrandtsplein.

Už od roku 2012 každoročně v období prosince a ledna v Amsterdamu probíhá Slavnost světel (Light Festival). Představuje se tu na tři desítky uměleckých děl od předních světových návrhářů a kreativců. Díla jsou rozmístěna podél dvou hlavních cest a každá z nich má své vlastní téma. První je pěší trasa po okolí Plantage a pro rok 2018 se návštěvníci mohou těšit na téma "THE MEDIUM IS THE MESSAGE." Vodní cesta nabízí si užít neopakovatelný světelný zážitek od hladiny vody. Téma roku 2017 jsou Vodní barvy. Určitě stojí za to ho shlédnout i během silvestrovského času v Amsterdamu.

 

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Termín:
Délka: 4 dny (Sobota - Úterý)
Doprava: Autobus
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Adventní, Silvestr
Původní cena: 3 499 Kč
Cena od:
SILVESTR 2019
SLEVA 20%
2 799 Kč


Cena zahrnuje:
  • 1x ubytování v hotelu***
  • 1x snídaně
  • doprava autobusem
  • služby průvodce
  • sekt do páru
  • zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • vstupy v rámci programu
  • pobytová taxa - 5€ / os. / noc