Relaxační odpočinek poblíž Miskolce v hotelu Palota

V rámci zájezdového balíčku je neomezený vstup do hotelového wellness komplexu. Ten zahrnuje plavecký krytý bazén, zážitkové bazény s tryskami, vířivku i sauny. Za poplatek je možné si v lázních dokoupit masáže.

Samozřejmostí je vstup do fitness centra v hotelu i chutná polopenze v místní restauraci.

Historie hotelu Palota je dlouhá a pestrá, neboť hotel byl poprvé otevřen už v červnu 1930. Tehdy byl oblíbeným sídlem hostů vysoké společnosti. Ve třicátých letech minulého století hostil hotel také mnoho významných událostí. Původně jednohvězdičkový se díky vybudování sportovního, wellness a fitness centra vyšvihl na luxusní úroveň (čtyř hvězdiček), kde mohou hostě aktivně odpočívat.

Hotel se nachází v neorenesančním zámku, který leží mezi horami na pobřeží jezera Hámori. Navíc je zasazen ve velkém parku s vysutými zahradami a říčkou Szinva, na které se nachází i 20 metrový vodopád.

Všechny pokoje jsou vybaveny kabelovou TV s plochou obrazovkou. Samozřejmostí je vlastní koupelna se sprchou, fénem a toaletou.

Hostům je k dispozici místní restaurace a bar. Odpočívat jde v zahradě nebo na sluneční terase. Myšleno je i na děti, pro které je v areálu připraveno dětské hřiště. K zázemí celého komplexu patří fitness centrum a za příplatek si mohou hosté zahrát kulečník, šipky, bowling nebo si jít zarybařit.
 

Hotel je na vyžádání a zpětné potvrzení.

 

Město Lillafüred (cca 10 km od města Miskolc) je ze tří stran obklopeno malebným údolím ve východní části pohoří Bükk. O osadě se říká, že je jedním z nejhezčích letovisek v Maďarsku. Zdejší klima je mírné a tím ideální pro léčbu astmatických nemocí. Za návštěvu stojí místní hrad postavený v eklektickém stylu. Po procházce uličkami osady zamiřte na výlet kolem jezera Hámori, do kterého vtéká říčka Szinva.

Lesná železnička

Státní “lesná železnička” v Lillafüred nabízí dvě linky. Hlavní trať z Miskolc do Garadna je dlouhá 14 km, druhá větev k obci Parasznya je o chlup delší - 16 km. Klikatá lesní cesta se vine přes největší viadukt v zemi, skrz dva tunely a vede podél břehu jezera Hámori. Dále prochází okolo farmy pstruhů v Garadne. Cestou můžete vidět i nejstarší průmyslovou památku v Újmassi. 

Hrad Diósgyőr

Expozice nabízí prohlídku panoptika, kasemat i místních muzeí. Panoptikum je zřízeno v kasematách hradu a představuje fascinující život ve středověku. Znázorňuje bujaré oslavy panství, rytířské hry, středověké tržiště a mnoho dalšího.

V italské věži z roku 1530 se nachází řada výstav: rytířská výzbroj, ruční zbraně s figurou jezdce v životní velkosti včetně kamenometu. Ten se používal na dobývání hradů a pevností.

Jezero Hámori

Další z atrakcí v okolí Lillafüred je malebné jezero Hámori. Je dostupné nádhernou promenádou, která vede z hotelu Palota. Ale pozor, na druhém břehu jezera je cesta pro motorová vozidla směrem na Bánkút.

Město Miskolc

Jde o třetí největší město Maďarska, které leží cca 10 km od osady Lillafüred. Jeho dominantou je gotický kostel se zvonicí, který stojí na hoře Avas. Blízko chrámu je rozhledna. Z jejího ochozu spatříte nádherný výhled zpět na město. V Miskolci je rovněž spousta zajímavých chrámů, kostelů, měšťanských domů a muzeí. I když už to zní jako klišé, krásná je i městská synagoga. Avšak ta stále čeká na svou rekonstrukci.

Termín:
Délka:
Doprava: Vlastní doprava
Typ stravy: polopenze
Typ zájezdu: Wellness
Cena od:
5 799 Kč


Cena zahrnuje:
  • 3x ubytování, stravování formou bohaté bufetové polopenze, neomezený vstup do Wellness centra (plavecký bazén, zážitkové bazény, vířivka, sauna), saunový svět, slaný bazén, posilovna, WiFi připojení k internetu, parkování
Cena nezahrnuje:
  • Místní poplatek 1,7 € / osoba / noc