Užijte si největší přírodní termální jezero v Evropě!

Užijte si nevjětší přírodní termální jezero v Evropě!

Nabízíme Vám ubytování v oblasti, která skrývá velké přírodní bohatství. Běžte s rodinou a přáteli do termálního přírodního jezera a užívejte si přírodu v její surové podobě! Nabízíme Vám ubytování v menším rodinném hotýlku se snídaní v ceně, také saunou a jacuzzi. V ceně je také garážové stání a nebo parkovací místo před hotelem. Wifi internet a také trezor na pokoji.

Vstup do jezera Hevíz není v ceně, ale ceny lístku s celodenním vstupným se nabízí cca za 15 EUR, za příplatek 6 EUR si můžete užít i saunový a wellness svět, který patří k celému areálu Hevízského jezera. 

Nabízíme Vám 3 nebo 4 denní zájezdy, pokud máte zájem o jiné termíny, nebo délku pobytu, neváhejte nás kontaktovat.

Jeďte využít jedinečné příležitosti a zažít takový zážitek na vlastní kůži!

Ubytování je na vyžádání a zpětné potvrzení.

Hotel Santé Hevíz *** je menší hotýlek s rodinnou atmosférou. I přes jeho velikost jste ubytovaní v nádherném městě, které má ve svém okolí přírodní krásy, které jen tak někde nenajdete. Jezero Hevíz je největší termální jezero v Evropě.  kationty draslíku, sodíku, amoniaku, vápník a hořčík, anionty fluoru, chlóru, bromu, jódu, síry, hydrogenuhličitanový a síranoný aniont a organické sloučeniny. Chemické složení vody je zkoumáno již od 18. století.

Voda do jezera vyvěrá v pramenné jeskyni, která se nachází na jeho dně. Zdroj je velmi vydatný, asi 30-40000 litrů za sekundu. Voda v jezeře se tak vymění každých 28 hodin. Jezero o rozloze 4,4 hektarů je napájeno v hloubce 38 metrů termálním pramenem. 
Prameny jsou v jeskyni dva - na její 
východní straně vyvěrá do jezera voda o teplotě 26 °C, na západní straně pramení voda o teplotě 41 °C.

Teplota vody se pohybuje kolem 26 -36 °C, takže i když venku prší anebo fouká studený vítr, lze vychutnávat lázeň - buď v lůně přírody, či v lázeňských zařízeních vybudovaných přímo nad jezerem. Lázeňství se zde provozuje od roku 1795. Tehdy byly postaveny první lázeňské budovy u jezera a zřízeno přírodní koupaliště.

 

Hévíz je jedno z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku. Rozkládá se v údolí šest kilometrů od města Keszthely na JZ cípu Balatonu. Zdejší pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se kompletně vymění každých 28 hodin. Bahno ze dna jezera je tvořeno z 50 % organickými materiály, které jsou bohaté na jód a estrogen, tedy vysoce léčivé. Kromě procházky kolem Hévízu se jde vydat na výlety i do okolí.

Hrad Sümeg

Hrad je největším středověkým hradem v Maďarsku a nachází se ve stejnojmenném městečku. První písemné zmínky o něm pocházejí z roku 1318. Údajně byl vybudován jako obrana proti mongolským nájezdníkům. Vyrazte na průzkum hradního muzea s výstavou zbraní a brnění. Nevynechejte ani mučírnu a panoptikum. Na hradě se konají hradní slavnosti, středověké souboje a panské hostiny.

Balaton

Balaton leží nedaleko Hévízu v Dunajské rovině a pro svou velikost se mu také říká Maďarské moře. Jsou tady zátoky, kde hnízdí různé druhy ohrožených ptáků. Jižní strana jezera je zase vhodná pro koupání, neboť v létě je teplota vody okolo 20 – 27 °C. Všichni tu jistě najdou svůj oblíbený program, ať už jde o vinařství (řada vinných sklípků), plachtění, turistiku nebo jízdu na kole kolem jezera.

Město Siófok

Siófok je město na břehu Balatonu. Jeho pobřeží je dlouhé 17 km s řadou známých pláží – „Zlatý břeh“ a „Stříbrný břeh“. Město je oblíbené pro Mezinárodní folklorní festival, který se tady koná na začátku července. Můžete si přijet poslechnout letní varhanní koncerty v římskokatolickém kostele. Nejen místní památky stojí za shlédnutí, ale zavítat můžete i do parku Millenia nebo Oulu. Pozůstatkem z dob minulých je vodárenská věž, z jejíhož ochozu přehlédnete celý kraj.

Město Sombathely 

V minulosti tudy procházela Jantarová stezka. Ale v dnešní architektuře města očekávejte spíše barokní památky - trojlodní katedrála Templom tér a františkánský kostel. Nedaleko města se dochovaly i zbytky antických památek. Za návštěvu stojí Kámonské arboretum, které je největší v celém Maďarsku. Nabízí asi 3000 druhů listnatých i jehličnatých stromů. Kvetou tady dokonce rododendrony.

Termín:
Délka:
Doprava: Vlastní doprava
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Wellness
Cena od:
899 Kč


Cena zahrnuje:
  • ubytování se snídaní, vstup do sauny a jacuzzi v rámci hotelu, garážové stání pro auto, nebo jedno parkovací místo před hotelem, Wifi internet, trezor na pokoji (za vratnou kauci), dětská postýlka do 3 let na vyžádání, 20% sleva do restaurace Magyar Csárda,
Cena nezahrnuje:
  • pobytová taxa, cestovní pojištění, služby za poplatky, jako jsou masáže (masáž celého těla 8 EUR/ 30 min, masáž nohou 12 EUR/30 min, lymfatická masáž 18 EUR / 45 minut)