Györ, Hotel Raba City Center***, s polopenzí, wellness a vstupem do termálních lázní

Výborně situovaný hotel, pokud chcete mít v Gyoru vše nadosah. Hotel zbudovaný v samotném centru města. Jen 10 minut chůze od oblíbených termálních lázní nebo k pobřeží Dunaje, které zve k procházkám či vyjížďkám na kole. Hotel patří k síti hotelů Danubius, které se vyznačují prvotřídními službami a profesionálním přístupem.


Ubytovaní je možné v dvoulůžkovém pokoji Standard – s vlastní koupelnou a wc, telefonem, minibarem, neklimatizované. Wi-Fi připojení je na pokojích zdarma.


Hotelová restuarace je zároveň Belgickou pivnicí, kde můžete ochutnat více než 25 druhů belgických piv. Interiér je laděn do starožitné podoby, vybaven vyřezávaným nábytkem.  Kromě pestré nabídky nápojů naleznete i bohatý jídelní lístek. Pro hotelové hosty jsou v ceně ubytování strava formou polopenze.


V rámci wellness přímo v hotelu jsou nabízeny masérské služby nebo solárium. Dále také fitness centrum, kosmetický salón nebo sauna. Díky výborné poloze hotelu pak máte léčivé termální a zážitkové lázně Räba Quelle jen kousek pěšky. Zde můžete nalézt vodní atrakce, bazény s léčivou vodou, vodní skluzavky, sauny i parní lázně. 

  • Speciální akce (např. 6=7, 3=4 apod.) jsou množstevně omezeny.
  • V případě pobytu během státních svátků se ceny mohou lišit.
  • Pro skupiny Vám rádi připravíme individuální nabídku.

Více informací na telefonu nebo e-mailu CK Metal.

Dětské ceny

  • dítě: 0 - 5,99let - ZDARMA
  • 6 - 11,99let - 490 Kč / noc
  • 12let a starší - 990 Kč / noc

Pokud rádi poznáváte krásná historické města, a zároveň vás lákají i proslulé maďarské lázně, Györ pro vás bude tou správnou volbou.Jeho dominantou je krásné barokní centrum, které bylo velmi zdařile rekonstruováno. Při své návštěvě tak můžete obdivovat překrásné paláce, kostely i malebná náměstí. K nim vás dovedou úzké uličky s tradičními domy zdobenými zajímavými balkony. Kromě toho zde sídlí nespočet muzeí, jejichž návštěva představuje neopakovatelný kulturní zážitek.


Biskupský hrad a palác

Jednou z nejznámějších györských památek je Biskupský hrad a palác maďarsky zvaný Püspökvár. Komplex sídlí na kopci Káptalan, kde byl vybudován na římských základech. Nejstarší částí stavby je dolní část obytné věže, která pochází již ze 14. století. O století později byla postavena proslulá Dóczyho kaple pojmenovaná podle tehdejšího biskupa. Ta je považována za opravdový světový unikát. Je totiž jedním z mála zástupců patrových hradních kaplí.

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

Mezi nejkrásnější a nejnavštěvovanější historické stavby Györu patří i bazilika Nanebevzetí Panny Marie, jejíž historie sahá údajně až do 11. století. Jejím klenotem je gotická kaple sv. Ladislava ze 14. století. Právě v ní je totiž uložena stříbrná, pozlacená helma svatého Ladislava, která je považována za jedno z vrcholných uměleckých děl středověku. Kromě helmy jsou v kapli uloženy i ostatky a náhrobek svatořečeného biskupa  Vilmose Apora.

Széchenyi tér
Széchenyiho náměstí bylo v období středověku považováno za hlavní centrum města. Asi vás tedy nepřekvapí, že zde stojí hned celá řada památkově chráněných budov. Za zmínku stojí třeba krásný barokní palác, v němž dnes sídlí Muzeum Jánose Xantuse. V něm si můžete prohlédnout celou řadu expozic, které vás seznámí s vlastivědou, uměním, medicínou nebo třeba filatelií. Kromě toho se zde nachází i Muzeum lékárnictví, během jehož návštěvy si prohlédnete historickou lékárnu s původním barokním zařízením. Velmi významnou stavbou je poté kostel svatého Ignáce. Ten byl původně využíván jezuity, které posléze vystřídali benediktini. Kostel byl vybudován v barokním stylu a v jeho interiéru lze obdivovat několik cenných obrazů.

ZOO
Na své si v Györu přijdou i všichni milovníci krásných zoologických zahrad. Nachází se zde totiž malebná zoologická zahrada Xantus János, kterou obývá přibližně tisíc zvířat zastupujících více než sto druhů. Seznámit se tady můžete se šimpanzi, karakaly, lemury, plameňáky, krokodýly, varany a celou řadou dalších. Zoologická zahrada se nachází na okraji města, je tak velmi příjemným místem k procházce i odpočinku.
 

Jaroslav Š.:
Prostředí pěkné, vše co bylo na voucheru jsme obdrželi, strava velmi dobrá, samotné ubytování též, personál příjemný. Z výletů doporučujeme nedalekou památku UNESCO benediktinský kláštera Panonnhalma, pevnosti v Komárně, dále ranně středověký benediktinský kostelík sv. Jakuba v Lébeny - St.Miklos a nedaleké lázně Mosonmagyárovár.

28.prosince 2017

Kristýna K.:
Výborná poloha hotelu v centru města, cca 10 min od lázní pěšky přes historické centru. Hezký hotel, výborná kuchyně. Jezdíme sem každoročně na vánoční trhy. Vřele doporučuji.

8.prosince 2017

Eva K.:
Byli jsme spokojeni, vše odpovídalo popisu. Doporučení: určitě si předem objednat parkování. Hotel je na pěší zóně, kde je problematické parkování a hotelový parking byl v době příjezdu už obsazený (dle jiného páru návštěvníků). My jsme měli objednáno parkování předem a bylo vše OK.

12.října 2017

Načítám varianty