Za poznáním krásy Pobaltí a Petrohradu

Čistá příroda, historie a bohaté tradice – i tak by se daly popsat státy Pobaltí, které nebyly poznamenány masivním cestovním ruchem. Vychutnejte si klid těchto neobjevených krajin a zažijte kus historie v městě Petrohrad, které je jednou z nejkrásnějších perel Ruska.

Brno, Frýdek Místek, Humpolec, Jihlava, Modřice, Nový Jičín, Olomouc, Ostrava, Praha, Prostějov, Velké Meziříčí

Vilnius:
Zvonice na Katedrálním náměstí 4,50 €, Gediminasova věž 4,50 €, Knížecí palác 3 €, zvonice kostela sv. Jana 2,50 €.

Riga:
Kostel sv. Petra 3 €, výtah na věž kostela sv. Petra 9 €, Rížská katedrála 3 €.

Vízum na klíč - vše za Vás zařídíme: 2 499 Kč včetně poplatku velvyslanectví.

Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (10:00); Humpolec, Benzina Vystrkov (11:15); Jihlava, dálnice čerpací stanice OMV Pávov (11:35); Brno, Janáčkovo divadlo (13:00); Olomouc, hlavní vlakové nádraží (14:00); Nový Jičín, autobusové nádraží (15:00); Frýdek Místek, autobusové nádraží (15:30); Ostrava, kulturní dům (16:00); Bratislava, Patronka (11:00) - příplatek: 16 € / os. 

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Náš tip:
Pokud se rozhodnete pro červencový termín, budete v Petrohradu svědky výjimečného přírodního úkazu, tzv. bílé noci. V období května, června a července zde slunce zapadá až po půlnoci, a to jen na několik málo hodin. Den tak trvá v podstatě nekonečně. Během noci zavládne mírné šero a na obloze se objeví škála pestrých barev. Petrohrad, kterému se také říká Benátky severu, tak vynikne mnohem lépe, než ve dne. Budete svědky zvedání petrohradských mostů přes řeku Něvu, která v době od půl druhé téměř do pěti hodin ráno, patří lodím. Tato neuvěřitelná podívaná patří mezi největší turistická lákadla v této oblasti.

V dopoledních hodinách odjezd z České republiky, noční přejezd přes Polsko.

Během dne vás čeká zastávka v Litvě, kde objevíte krásu tajemné Hory křížů, která je jedním z významných míst litevské historie. Na tomto uměle vybudovaném pahorku se nachází více než tisíc křížů, které silně ovlivňují atmosféru celého místa. Poté se přesunete do Rigy, hlavního města Lotyšska, kde se můžete těšit na pestrý program. Architektura historické části města byla silně ovlivněna německou hanzou. Tato část Rigy je zapsána na seznamu UNESCO. Ve staré části města se taktéž nachází monumentální katedrála Rižský dóm, která je v dnešní době největším kostelem v Pobaltí. Ve večerních hodinách odjezd na hotel. 

Den zahájíte prohlídkou města Tallinn, které je hlavním městem Estonska. Mezi nejzajímavější části města patří tzv. Staré Město. Domy v této městské části byly postaveny v období mezi 13. - 17. stoletím a do dnešního dne se dochovaly v téměř nezměněné podobě. Poté přejedete do města Petrohrad. Ve večerních hodinách příjezd na hotel.

Po snídani se vydáte objevovat na památky bohatého města Petrohrad. Mezi lety 1712-1917 bylo toto město hlavním sídlem Ruského impéria. V dnešní době je mnoho jeho památek zapsáno na seznamu UNESCO. Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti města patří například Katedrála sv. Izáka, která je druhou největší katedrálou na světě, Zimní palác, který byl postaven v barokním stylu a který Kateřina II. Veliká přetvořila na galerii Ermitáž, Petropavlovská pevnost s Katedrálou Petra a Pavla, Triumfální oblouk, který byl vystaven po porážce Napoleona nebo Křižník Aurora. Ve večerních hodinách příchod na hotel.
 

Po snídani odjezd z hotelu. Absolvujete malou procházku po Petrohradu a během dne zamíříte do litevského hlavního města Vilniusu, kde se ve večerních hodinách ubytujete.

Ráno si prohlédnete město Vilnius a jeho klenot v podobě historického centra, které je zapsané na seznamu UNESCO. Dále z pamětihodností městaVilnius uvidíte například Katedrální náměstí s katedrálou a zvonicí, Gediminasův hrad, který shlíží na město nebo kostel sv. Anny, který je považován za jeden z nejkrásnějších kostelů ve městě. V odpoledních hodinách se vydáte zpět na cestu do České republiky.

V odpoledních hodinách příjezd do ČR.

Termín:
Délka: 7 dnů (Pondělí - Neděle)
Doprava: Autobus
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: BLACK FRIDAY SLEVY, Poznávací
Původní cena: 7 499 Kč
Cena od:
Akce
SLEVA 15%
6 374 Kč


Cena zahrnuje:
  • Doprava autobusem
  • 4x ubytování v hotelu***
  • 4x snídaně
  • Služby průvodce
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • Cestovní pojištění
  • Poplatek za vízum - 2499 Kč
  • Pobytová taxa - 3 € / os. / noc