Lago di Garda, Hotel Alexander**** přímo u jezera s wellness a polopenzí

Nedaleko centra malebného městečka Limone sul Garda se nachází luxusní hotel Alexander s vlastním wellness centrem. Z hotelu, který vás učaruje svou jedinečnou atmosférou, si užijete kromě panoramatického výhledu na jezero Lago di Garda obklopeno horami i odpočinek od městského hluku. Pláže u jezera jsou navíc jen pár kroků od hotelu

Po celou dobu vašeho pobytu budete ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky. V pohodlných moderních pokojích najdete vlastní koupelnu se sprchou a fénem na vlasy. Prostorné pokoje jsou dále vybaveny televizí, trezorem, klimatizací a minibarem. Samozřejmostí je i bezdrátové připojení k internetu.

V příjemné hotelové restauraci na vás bude čekat bohatá polopenze formou bufetových stolů. Ochutnáte především speciality italské kuchyně. A kdybyste dostali chuť na pravou italskou pizzu, zajděte do restaurace Al Pirata, která se nachází hned vedle restaurace. Na drink nebo sklenku italského vína můžete zajít do hotelového baru.

Hotel s panoramatickým výhledem na oblíbené jezero Lago di Garda se pyšní i wellness zónou. V hotelu najdete vnitřní vířivku obklopenou exotickými rostlinami a orientálními prvky. Nezapomeňte zajít také do sauny, tureckých lázní a vyzkoušet zážitkové tropické sprchy. Hotel Alexander se navíc nachází přímo na břehu jezera poblíž historického centra malebného městečka Limone. Slunit se tak můžete buď na pohodlných lehátkách u venkovního bazénu, nebo na přilehlém mole přímo u jezera. Jen pár kroků se nachází také příjemné oblázkové pláže. Večer se nezapomeňte projít po kolonádě na břehu jezera, kde už od 13. století volně rostou citroníky a najdete zde bezpočet kaváren a restaurací s místními specialitami. 
 

Monte Baldo
Za úchvatným výhledem z hory Monte Baldo (1 700 m n. m.)  Vás vyveze jedna z nejlepších lanovek v Evropě. Její kabina v průběhu jízdy začne rotovat dokola, takže nezůstanete  ochuzení o žádnou část z dech beroucích panoramat. Nezapomeňte se ale řádně obléct, teploty na vrcholu jsou až o 10 °C nižší. Ať už na Monte Baldo vyjedete nebo cestu pojmete jako peší či cyklistický výlet, po jejím zdolání se vám naskytne ojedinělý výhled na jezero. Monte Baldo se mimo to vyznačuje významným přírodním a hlavně rostlinným bohatstvím, proto se stala cílem i mnoha badatelů a vědců.

Sirmione
Sirmione je pohádkové středověké město na jihu Lago di Garda. Poloha starého města je skutečně jedinečná, původně sem vedl pouze padací most. Město tak bylo dokonale chráněno proti útoku ze souše. Do městečka se vchází kolem hradu Scaligerů, který byl vystavěn roku 1250 a byl obrannou stavbou obklopenou vodním příkopem. Za hradem narazíte už jen na uzoučké středověké uličky plné obchůdků, restaurací a cukráren. Pohyb aut ve městě je značně omezen.

Hrad Arco
Hrad Arco je dominantou stejnojmenného městečka, který ční z horského masivu přímo nad městem. Je jedním z nejimpozantnějších hradů v okolí. Přístupová cesta je lemována krásnými olivovými háji a bezpočtem laviček se stoly, často s pitnou pramenitou vodou. Sám hradní komplex je vcelku rozsáhlý a přístupné jsou téměř všechny budovy. Návštěva vám zabere cca 2 hodiny, ale určitě za to stojí. Vrchol nabízí zajímavé výhledy do okolí řeky Sarca a na Lago di Garda. Navštívit můžete střílny, věže, ale třeba i hladomornu. Hrad je otevřen po celý rok a v létě slouží k pořádání koncertů a kulturních akcí.


Samotné jezero Lago di Garda a jeho okolí nabízí kromě uvedených typů na výlety mnoho dalšího jako třeba muzeum vína, muzeum olivového oleje, botanickou zahradu nebo zábavní park.
 

Tomáš Z. 

„Velmi čistý a udržovaný hotel s příjemným, přátelským personálem. Bohaté snídaně. Pobyt ještě zpříjemní sluneční terasa s bazénem. Příjemný poměr ceny a kvality. Doporučuji.“

15. října 2018 

Marta K. 

„Výborný hotel s bazénem se nachází v centru města Limone sul Garda. Je dobrým výchozím bodem, nachází se totiž hned u pláže i přístaviště. Blízko se nachází také lanovka, kterou se můžete nechat vyvézt na Monte Baldo. Na přilehlé kolonádě doporučuji restauraci Cassone.“

2. září 2018 

Radek Z. 

„Krásný výhled na jezero. V hotelu jsou rovněž lázně s vnitřní a venkovní vířivkou. Pokoje byly dobré a pěkně čisté. Bohatá snídaně se širokým výběrem.“

31. srpna 2018 

Načítám varianty