Za krásami Jižní Itálie s výstupem na Vesuv a plavbou na Ischiu

Sladký život (La Dolce Vita) je světoznámý film, který proslavil především metropoli Řím. Ale Itálie je nádherná celá. Turisté mohou vyrazit do Alp za vysokohorskou turistikou, ale zároveň lenošit na březích moří, které “italskou kozačku” lemují kolem dokola. O památkách a výtečné italské kuchyni se netřeba zmiňovat. Vydejte se na jih Itálie, navštivte Capri, Ischiu nebo Neapol, který proslavil film Vittoria de Sicy, a vystoupejte na sopku Vesuv. Odsud je to jen krůček k popelem zasypaným Pompejím.

Beroun, Brno, Břeclav, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí

Colosseum - vstup zahrnuje: Forum Romanum +Colosseum + Palatinum: 12 € /dospělý; 7,5 € /os. 18-25 let; do 18 let vstup zdarma. Ceny platí pro občany EU, metro - Řím 3 €/os. tam i zpět., Andělský hrad: 8 €,Kupole Sv.Petra - s výtahem 10€, pěšky 8€, pěší výstup ke kráteru - 10 €, vstup Herculaneum - 11 € / os., vstup Pompeje - 15 € / os., příslušníci EU 18-25let - 9 €/ os., plavba lodí na Capri – 40 €, Lanovka na Capri - 1,80€ / os.. Doporučené kapesné: 130 - 150 €. Celkem vstup na kráter a výjezd na Vesuv stojí 20euro. Kráter není povinný.

 

Pompeje: od 18 do 25 let = 9€ - zákazník se musí prokázat průkazem studenta ISIC - (International Student Identity Card) je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO
Zdarma jen děti do 18 let.

Modřice, Nádražní 674 (08:15); Brno, Janáčkovo divadlo (09:00); Velké Meziříčí (09:45); Jihlava, OMV Pávov (10:45); Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (12:00); Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (13:30); Rozvadov, Svatá Kateřina (14:30).

Časy odjezdů jsou orientační - u zájezdů do Itálie se mění časy odjezdů z Brna a ze svozových míst vzhledem k cestě přes Bratislavu. (čas odjezdu z Brna ve 12:00, z Bratislavy ve 13:30) Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách, noční přejezd přes Německo

V ranních hodinách příjezd do Říma, prohlídku začnete v ministátu Vatikán. Zde budete mít v rámci osobního volna čas k návštěvě baziliky sv. Petra. Můžete vystoupat na Michelangelovu kopuli, odkud je nádherný výhled do okolí. Poté se vydáte po stopách antiky, renesance i baroka – uvidíte Pantheon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, náměstí Navona i fontánu di Trevi a Španělské schody. Ve večerních hodinách odjezd na ubytování poblíž Neapole.

Po snídani odjezd autobusem na Vesuv, pěší výstup ke kráteru sopky do výšky 1270 m s překrásnými výhledy na celý Neapolský záliv, odpoledne prohlídka Pompejí – antického města zasypaného popelem v r. 79 n.l. po výbuchu Vesuvu, prohlídka jedinečného archeologického areálu zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO (např.Venušin, Jupiterův či Apollonův chrám, Stabijské lázně, Velké a Malé divadlo, proslulé fresky v domě s pozlacenými amorky, domě Vettiů, Faunově domě, domě kytaristy nebo tragického básníka, či fresky v budově nevěstince Lupanare). Z Pompejí je možnost přejet individuálně do HERCULANEA – prohlídka antického města, které zaniklo podobným způsobem jako Pompeje.  Večer návrat na ubytování.

Po snídani odjezd do Neapole, krátká prohlídka města a poté plavba lodí na ostrov Ischia, ostrova na kterém se natáčel film Neboštíci přejí lásce. Můžete zde navštívit i Aragonský hrad a octnete se v nefalšovaném středověku. Nebo vám můžeme nabídnout projížďku po severní části ostrova. Seznámíte se tak s jeho historií, poznáte malebná městečka s nejstaršími termálními lázněmi a kouzelnou přírodou zeleného ostrova. Koho nezláká největší ostrov neapolského zálivu, může se celý den procházet pitoreskní Neapolí, navštívit Archeologické muzeum s bohatými uměleckými sbírkami, pahorek Vomero s nejkrásnějším výhledem na celý neapolský záliv. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR. Při nenaplnění více jak 20 osobami se místo ostrova Ischia zařazuje do programu ostrov Capri.

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Termín:
Délka: 5 dnů (Středa - Neděle)
Doprava: Autobus
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Poznávací
Cena od:
189,00 €


Cena zahrnuje:
  • doprava autobusem, 2x ubytování v hotelu**** sociální zařízení na pokoji( toaleta, sprcha, umyvadlo), 2x snídaně, služby průvodce, informační materiály, vjezdy a poplatky v Neapolském zálivu - 300 kč / os., zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • pobytová taxa včetně parkovného 5 € / os. /noc, výjezd na Vesuv - 10 € / osoba + výstup na kráter - 10 € , trajekt na Ischii 40 € / osoba, vstupy v rámci programu