Putování kouzelnou Provence (Marseille, Cannes, Monako) s návštěvou největšího kaňonu Evropy

Místo, kam z Říma přesídlil papež ve 14. století a jehož jméno pochází z latinského slova provincie? Řeč je o první mimoitalské provincii Římanů, o Provence. Tato oblast se nachází na jihovýchodě Francie a rozhodně ho neproslavila pouze levandulová pole. Nachází se tady například záliv St. Tropez, který znáte ze seriálu Četník ze St. Tropez. Leží tu město Cannes, které každoročně pořádá mezinárodní filmový festival. Na pobřeží Francouzské riviéry se rozkládá i malý stát Monako, nebo také Monacké knížectví. Díky své rozloze 2,02 km2 se jedná o druhý nejmenší stát na světě.

Beroun, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí

loď na ostrov If cca 15 €, pevnost 5,50 €, turistický vláček na Notre Dame de la Garde 7 €, šlapadlo po řece Verdon cca 14 €, Oceánografické muzeum Monaco 14 €, Knížecí palác 8 €, botanická zahrada v Monacu 7,20 €.

Modřice, Nádražní 674 (08:15); Brno, Janáčkovo divadlo (09:00); Velké Meziříčí (09:45); Jihlava, OMV Pávov (10:45); Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (12:00); Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (13:30); Rozvadov, Svatá Kateřina (14:30).

Odjezd je možný z Bratislavy - ulica: Lamačská cesta - zastávka PATRONKA - směr: centrum (06:00) - příplatek: 399 Kč (15 €). Odjezd je možný v termínech: 18.7. - 22.7.2018, 1.8. - 5.8.2018, 29.8. - 2.9., 26.9. - 30.9.2018. 

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách.

V ranních hodinách příjezd do Marseille, prohlídka přístavních pevností a staré části přístavu s uličkami plnými typických hospůdek, ve kterých můžete ochutnat „plody moře“ nebo místní rybí specialitu bouillabaisse. Můžete vyjet turistickým vláčkem nad město k bazilice Notre Dame de la Garde a pokochat se přímo fascinujícím pohledem na město i přilehlé ostrovy. Odpoledne pro zájemce výlet na nedaleký ostrov IF, na kterém se odehrával děj románu Alexandra Dumase staršího Hrabě Monte Christo. Můžete navštívit tajemnou pevnost, ve které byl vězněn Edmond Dantes a Abbé Faria. Lodí lze pokračovat na Friulské ostrovy a vykoupat se v průzračném moři. Odjezd na ubytování do hotelu ve večerních hodinách.

Po snídani odjezd do národního parku Verdon v Přímořských Alpách, kterým protéká stejnojmenná řeka. Následovat bude průjezd malebnou provensálskou krajinou s levandulovými poli k překrásnému jezeru Lac de Sainte Croix, ve kterém se můžete vykoupat a zapůjčit kánoe nebo šlapadla a vplout tak do Canyon du Verdon, největšího kaňonu v Evropě, který je dlouhý 21 km a hlubokého až 700 m. V podzimních termínech bude program upraven dle počasí - event. bez koupání v jezeře a možnosti zapůjčení šlapadel a navíc uvidíte: Moustiers-ste-Marie : malebné horské městečko a známé poutní místo s kostelíkem pany Marie a pramenem tzv. "živé vody".
V pátek provensálský trh s regionálními produkty a specialitami. Ateliery a butiky vyrábějící fajánsový porcelán. 
Dále budete pokračovat do Cannes, známého letoviska na Francouzské riviéře, kde si prohlédnete Festivalový palác, ve kterém je každoročně udělována Velká cena mezinárodního filmového festivalu Zlatá palma. Odjezd na ubytování do hotelu.

Po snídani odjezd do Eze, městečka na skalách, kde navštívíte parfumerii Fragonard s možností zakoupení francouzských parfémů za výrobní ceny. Poté budete pokračovat do Monackého knížectví, krásou zářícího koutu Evropy, ve kterém si prohlédnete katedrálu knížecí rodiny, Knížecí palác a v Monte Carlu světoznámé kasino. Také můžete navštívit vyhlášené monacké Oceánografické muzeum nebo botanickou zahradu. Odpoledne budete mít volný program, který můžete využít ke koupání v moři. Večer odjezd zpět do ČR.

Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Termín:
Délka: 5 dnů (Středa - Neděle)
Doprava: Autobus
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Poznávací
Cena od:
4 999 Kč


Cena zahrnuje:
  • Doprava autobusem
  • 2x ubytování v hotelu**, sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo)
  • 2x snídaně
  • Služby průvodce
  • Informační materiál
  • Vjezd do Monaka 300 Kč /os.
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • Pobytová taxa včetně parkovného 5€ /os./noc
  • Vstupy v rámci programu