Paříž se zastávkou v La Defence a Versailles ubyt.v hotelu */** včetně snídaně a vjezdu do Paříže

I když jste možná Paříž už dříve navštívili, toto více než 2 milionové hlavní město Francie má co nabídnout při každé další návštěvě. Kromě romantických zákoutí a plavby na Seině v noci kolem rozsvícené Eiffelovky je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na Champs Elysées, zabloudit v úzkých uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvre. A co teprve kdybyste se chtěli projít v zahradách ve Versailles nebo nakupovat v La Defence?

Beroun, Bratislava, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí

Eiffelova věž: 3.patro výtahem: dospělá osoba - 25€, do 24let - 12,50€; 2.patro výtahem: dospělá osoba - 16 €, do 24let - 8€; 2.patro pěšky: dospělá osoba - 10€, do 24let - 5€.  Louvre: 15 €, zdarma do 25 let vč.; Versailles:  zámek 18 €, zdarma do 25 let vč. Vodní muzikály  -v sezoně o víkendu: 9,5 €, v pátek:  hrající fontány: 8 €; plavba po Seině: 14,50 € , cesta metrem: 2- 6  €, městská doprava: Versailles -Paříž 3 €, Tour Montparnasse: 17 €,  mládež 16-20 let 15  €,  děti do 15 let 9,50 €, Musée Grévin - voskové figuriny:   22,50 €, večeře: 3chodové menu vč.nápojů cca  22- 25 €.  Aquabolevard 17 €. Doporučené kapesné:  90 – 150 €, podle věku a zálib.

Modřice, Nádražní 674 (12:15), Brno, Janáčkovo divadlo (13:00), Jihlava, čerpací stanice OMV Pávov (14:15), Humpolec, Benzina Vystrkov (14:35), Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (16:00), Beroun, čerpací stanice OMV (16:45), Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (17:30), Rozvadov, Svatá Kateřina (18:30). 

Příplatek za nástupní místo - 399 Kč (15€): Bratislava, ulica: Lamačská cesta - zastávka PATRONKA, směr centrum (11:00) - odjezd možný pouze v následujících termínech: 27.4. - 1.5.2018, 25.7. - 29.7.2018 a 26.9. - 30.9.2018.

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

Probouzet se budete s příjezdem do Paříže, kde v centru započne naše okružní autobusová jízda. Při ní uvidíte například chrám Notre Dame, nejstarší pařížskou univerzitu Sorbonna, kde mimo jiné studovala i nositelka Nobelovy ceny Marie Curie. Pokračovat budeme okolo Pantheonu a oázou zeleně Lucemburských zahrad. Mineme také římské lázně Cluny a dva známé boulevardy - Saint Germain a Saint Michel. Kolem Justičního paláce, muzeí Louvre a Museé d'Orsay projedeme až k Tuillerijským zahradám a skončíme na Place Vendome.

Na náměstí se nachází Muzeum parfémů, které jsou tak typické pro Francii. Projdeme si expozici, kde nahlédneme i do samotné výroby. Parfémy si budeme moci vyzkoušet a případně i nakoupit za výrobní ceny.

Ještě navonění zamíříme k chrámu Madeleine, monumentální budově Opery Garnier, kde následuje osobní volno. Využijte ho k nákupu suvenýrů, bloumání pařížskými bulváry s butiky, kde jde zakoupit suvenýry nebo značkové oblečení. Když zbude čas uděláme si fotopauzu v Invalidovně (Ecole Militaire a Champ-de-Mars), kde se nachází mezi řadou hrobek i ta Napoleona Bonaparteho. 

Koho ještě nerozbolely nohy od chození, může zamířit do zábavního muzea voskových figurín Museé Grévin. Jsou tady vystaveny všechny významné postavy francouzských dějin až do současnosti. S každým se můžete vyfotit. Po “fotící” zábavě zamíříme na naše ubytování.

Větší část dalšího dne zasvětíme barokní rezidenci krále Slunce alias Ludvíka XIV. Zajedeme si do Versailles, kde kromě prohlídky samotného zámku (například omrkneme Zrcadlovou síň) si to zamíříme i do rozsáhlých zahrad. Nachází se tu řada soch a sousoší včetně fontán. Z těch nejznámějších zmiňme Apollonovu, Neptunovu, Velký a Malý Trianon.

Až si dostatečně odpočineme v zahradách, přejedeme zpátky do Paříže, konkrétně do moderní obchodní čtvrti La Defence. Odtud se přesuneme na bulvár Champs Elyseés, který končí Vítězným obloukem.

Třetí den zájezdu nemůžeme vynechat i romantickou čtvrť Montmartru, kterou asi znáte z filmu Amélie z Montmartru. Podíváme se ke kavárně U dvou mlýnů, kde Amélie pracovala. Uvidíte i kabaret Moulin Rouge nebo rue Lepic. Projdeme se i po ulici rue Norvins, kde bydlel slavný herec Jean Marais. V roce 1989 vytvořil sochu “Muže procházejícího zdí”.

Pro zájemce následuje nepovinná tříchodová večeře (pozor, není v ceně zájezdu) v typické francouzské restauraci. Ostatní budou mít osobní volno.

Ve večerních hodinách následuje okružní jízda autobusem, kterou zakončíme v další pařížské čtvrti - Montparnasse. Tady je možnost vystoupat na mrakodrap Tour Montparnasse (česky “Nebe Paříže”). Z plošiny ve výšce 210 metrů shlédneme na noční Paříž s osvětlenou Eiffelovou věží a dalšími pamětihodnostmi města. Pak následuje přejezd na naše ubytování.

Po snídaní se vydáme k Eiffelově věži, na kterou můžete vystoupat až do nejvyšší 3. patra (výtahem). Pěšky se jde dostat jen na plošinu v 2. patře. Až se dostatečně pokocháme výhledy, bude následovat volno k návštěvám pařížských muzeí a parků podle vašeho uvážení a zálib. Můžeme například doporučit Vojenské muzeum u Invalidovny, kde se mimo jiné nachází i hrobka Napoleona Bonaparteho. Za návštěvu jistě stojí i zábavní muzeum voskových figurín Museé Grévin. V Tuilerijských zahradách se ukrývá Museé de l'Orangerie a v něm naleznete obraz Lekníny od Moneta. Ale galerie ukrývá celou řadu dalších umělců zvučných jmen, jako například: Renoir, Matisse, Sisley nebo Soutin.

Muzea pro vás nejsou to pravé ořechové nebo máte malé dětí? Pak si zajděte zrelaxovat do vodního světa Aquaboulevardu. V tomto vodním parku se nachází bazény se sladkou i mořskou vodou. Blbnout můžete v bazénech s umělými vlnami nebo v řece s protiproudem. Nechybí ani gejzíry, vodopády, vodní děla nebo tolik oblíbené tobogány.

Večer nás ještě čeká romantická projížďka na lodičkách po řece Seině. Pojedeme kolem osvětleného nábřeží až k nasvícené Eiffelovce, která v pravidelných intervalech bliká. Ve večerních hodinách nás čeká už jen návrat domů.

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Termín:
Délka: 5 dnů (Středa - Neděle)
Doprava: Autobus
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Poznávací
Cena od:
155,00 €


Cena zahrnuje:
  • Doprava autobusem, 2x ubytování v hotelu** sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo), vjezd do Paříže 400kč / os., 2x snídaně, služby delegáta, informační materiály, zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • Pobytová taxa včetně parkingu - 2 × 5€ (celkem: 10€), plavba lodí po Seině 14,50€, jízdenka na metro, vstupy v rámci programu, 3 chodová večeře 23€ (není povinná)