Paříž se zastávkou ve Versailles a Marii Antoinettou v hotelu */** se snídaní a vjezdu do Paříže

I když jste možná Paříž navštívili už dříve, toto více než 2 milionové hlavní město Francie má co nabídnout při každé další návštěvě. Kromě romantických zákoutí a noční plavby na Seině kolem rozsvícené Eiffelovky je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na ulici Rivoli, zabloudit v úzkých uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvru. A co teprve když se chcete podívat do rozlehlých zahrad u zámku Versailles?

Beroun, Bratislava, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí

Eiffelova věž:

3.patro výtahem: dospělá osoba - 25€, do 12 -  24let - 12,50€; dítě 4-11 let 6,3€,

2.patro výtahem: dospělá osoba - 16 €, do 12 - 24let - 8€; dítě 4-11let 4€

2.patro pěšky: dospělá osoba - 10€, dítě 4 - 11 let 2,5€

Schody do 2.patra + výtah do 3 patra dospělá osoba - 19€, 12 - 24let - 9,5€, 4 - 11let 4,8€

Louver - 15 € , zákazníci do 25 let vč. mají vstup zdarma ; Versailles: zámek 18 €, zdarma do 25 let vč. Vodní muzikály -v sezoně o víkendu: 9,5 €, v pátek: hrající fontány: 8 €; plavba po Seině: 14,50 € , cesta metrem: 2- 6 €, městská doprava: Versailles -Paříž 3 €, Tour Montparnasse: 17 €, mládež 16-20 let 15 €, děti do 15 let 9,50 €, Musée Grévin - voskové figuriny: 22,50 €, večeře: 3chodové menu vč.nápojů cca 22- 25 €. Doporučené kapesné: 90 – 150 €, podle věku a zálib.

Modřice, Nádražní 674 (12:15), Brno, Janáčkovo divadlo (13:00), Jihlava, čerpací stanice OMV Pávov (14:15), Humpolec, Benzina Vystrkov (14:35), Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (16:00), Beroun, čerpací stanice OMV (16:45), Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (17:30), Rozvadov, Svatá Kateřina (18:30). 

Příplatek za nástupní místo - 399 Kč (15€): Bratislava, ulica: Lamačská cesta - zastávka PATRONKA, směr centrum (11:00) - odjezd možný pouze v následujících termínech: 27.4. - 1.5.2018, 25.7. - 29.7.2018 a 26.9. - 30.9.2018.

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

S ranním rozbřeskem přijedeme na předměstí Paříže, kde nás čeká krátká autobusová projížďka kolem chrámu Notre Dame, muzea Museé d'Orsay, Bourbounského paláce nebo Invalidovny. Tady si uděláme krátkou zastávku, abyste se mohli vyfotit u hrobky Napoleona Bonaparteho.

Ovšem první větší zastávku si uděláme u Eiffelovy věže, kde budeme mít dostatek času vystoupat až do nejvyššího patra (výtahem), nebo druhého patra (výtahem i pěšky). Až se všichni dostatečně pokocháme výhledem na město, zamíříme k lodičkám na Seině. Společně se projedeme podél nábřeží, a pak zamíříme k Champs Elyseés, která končí u Vítězného oblouku. Tady na vás čeká osobní volno na nákupy v přilehlých boulevardech nebo odpočívání v zahradách u pravé pařížské kávy. Před večerním odjezdem k hotelu na okraji Paříže následuje krátká procházka od náměstí Svornosti přes chrám La Madeleine do Tuilerijských zahrad.

Po typické francouzské snídani pojedeme do Versailles, kde se projdeme barokní rezidencí krále Slunce Ludvíka XIV. Ze zámeckých sálu určitě nevynecháme známou Zrcadlovou síň. Poté zamíříme do rozsáhlých zahrad se spoustou fontán a řadou sousoší. Nezapomeneme mrknout na Velký a Malý Trianon či na vesničku Marie Antoinetty. Díky víkendovému načasování zájezdu uvidíme sochy “v pohybu”. Přímo před vašima očima se rozehraje velkolepé představení vodního muzikálu.

V zahradách a na zámku strávíme přibližně 3 hodiny, a pak se městským vlakem přesuneme zpátky do Paříže. Nejprve navštívíme muzeum Louvre, kde bude prostor na prohlídku nejenom da Vinciho obrazu Mona Lisa. Poté se společně projdeme přes Palais Royale do čtvrti Grand Boulevards. Po cestě mineme budovu Burzy a okusíme atmosféru typických pařížských boulevardů. Zájemci mohou zaskočit do Muzea voskových figurín Museé Grévin. Klidně se vyfoťte s každou francouzskou osobností zvlášť, je to tady povoleno.

Někteří z vás budou mít delší osobní volno, neboť od muzea zamíříme na nepovinnou tříchodovou večeři (není v ceně zájezdu). Ovšem pak už si půjdeme vychutnat poslední hodinky v tomto romantickém městě. A jak jinak než při soumraku, kdy je Paříž pěkně nasvícená. Metrem přejedeme do čtvrti Montparnasse, kde nebojácní mohou vystoupat na Tour Montparnasse. Zdejší vyhlídka se nachází ve 210 výškových metrech a je odtud nejkrásnější výhled na noční Paříž s blikající Eiffelovkou. Ve večerních hodinách následuje odjezd zpátky do ČR.

Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Termín:
Délka: 4 dny (Čtvrtek - Neděle)
Doprava: Autobus
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Last Minute, Poznávací
Cena od:
2 999 Kč


Cena zahrnuje:
  • Doprava autobusem
  • 1x ubytování v hotelu**, sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo)
  • Vjezd do Paříže 300 Kč/os.
  • 1x snídaně
  • Služby delegáta
  • Informační materiály
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • Pobytová taxa vč. parkingu 5€ /noc/os.
  • Vstupy v rámci programu
  • 3 chodová večeře 23€ (není povinná)