Muzejní kolečko v romantické Paříži

I když jste možná Paříž už dříve navštívili, toto více než 2 milionové hlavní město Francie má co nabídnout při každé další návštěvě. Kromě romantických zákoutí a plavby na Seině v noci kolem rozsvícené Eiffelovky je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na Champs Elysées, zabloudit v úzkých uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvre.

Beroun, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí
  • Eiffelova věž:  3.patro výtahem 17 €,  2.patro výtahem 11,50  €, 2.patro pěšky 6 €
  • Louvre: 15 €, zdarma do 25 let vč.
  • plavba po Seině: 14,50 €
  • cesta metrem: 2- 6  €, městská doprava: Versailles - Paříž 3 €
  • Tour Montparnasse: 17 €, mládež 16-20 let 15  €, děti do 15 let 9,50 €
  • Musée Grévin - voskové figuriny: 22,50 €
  • večeře: 3chodové menu vč.nápojů cca  22-25 €.

Doporučené kapesné:  90 – 150 € podle věku a zálib.

Modřice, Nádražní 674 (12:15), Brno, Janáčkovo divadlo (13:00), Jihlava, čerpací stanice OMV Pávov (14:15), Humpolec, Benzina Vystrkov (14:35), Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (16:00), Beroun, čerpací stanice OMV (16:45), Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (17:30), Rozvadov, Svatá Kateřina (18:30). Svozová místa: Ostrava (10:00), Frýdek Místek (10:30), Nový Jičín (11:00), Olomouc (12:00), Prostějov (12:30). 

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR  v odpoledních hodinách.

S ranním rozbřeskem přijedeme do Paříže, kde nás čeká okružní jízda autobusem. Ta začíná u chrámu Notre Dame a pokračuje kolem nejstarší pařížské univerzity Sorbonna, oázy zeleně Lucemburských zahrad. Dále autobus přejede boulevard Saint Michel a než zamíří na boulevard Saint Germain, mine i římské lázně Cluny. Následuje fotopauza u Invalidovny, kde mezi řadou hrobek můžete nalézt i tu Napoleona Bonaparteho.

Samozřejmě zastavíme u největší pařížské dominanty - Eiffelovy věže. Budete mít čas vystoupat až do 3. patra nebo navštívit muzea v Palace Chailot na Trocaderu - Muzeum člověka, Muzeum námořnictví a Muzeum architektury.

Poté následuje prohlídka s průvodcem, kdy se společně projdeme po nábřeží Seiny. Zájemci se mohou svézt i na lodičce a sledovat památky ze zcela jiné perspektivy pohledu. Průvodce vás dále zavede na třídu Champs Elyseés až k Vítěznému oblouku. Tady si uděláme volno na nákupy a případná posezení nad šálkem pravé pařížské kávy.

Naše komentovaná procházka bude pokračovat na Náměstí Svornosti kolem chrámu Madeleine a skončí návštěvou Muzea parfému Fragonard. Po expozici si je můžete vyzkoušet a ty, co vám zavoní, si rovnou koupit za výrobní ceny. V podvečerních hodinách přejedeme na naše ubytování na okraji Paříže.

Po snídani v hotelu nás autobus odveze  do čtvrti Montmartre, kterou proslavil  nejen film Amélie z Montmartru.Podíváme se na kavárnu U dvou mlýnů, kde  slavná Amélie pracovala. Nevynecháme ani kabaret Moulin Rouge. Kolem Náměstí malířů dojdeme až k samotné bazilice Sacré Coeur, kde bude možnost  zakoupit  suvenýry či se nechat namalovat od místních umělců.

Poté  přejedeme metrem do oblasti   Louvru, který je proslaven nejen obrazem italského mistra Leonarda da Vinci. Nachází se tady celá řada dalších umělecky hodnotných sbírek. Návštívit však můžete i ostatní pařížská muzea, jako např. Museé d'Orsay, Oranžerie s Monetovými obrazy či Centre Pompidou.

 V podvečerních  hodinách  přejdeme přes Palais Royale kolem majestátní budovy Burzy k dominantě Opery Garnier. Tady budete mít další osobní volno, které jde využít k nákupům na bulvárech, nebo k zábavě v Muzeu voskových figurín Museé Grévin. Nachází se tady postavy všech významných francouzských osobností až po současnost. Se všemi je možné se na památku vyfotit.

Zájemci  budou mít možnost posedět si ve slavné restauraci Auberge du Pere Louis a ochutnat něco z francouzské gastronomie. Ostatní mají osobní volno.

Se sytým bříškem je nejlepší se projet noční Paříží a skončit ve čtvrti Montparnasse. Kdo se nebojí výšek, může vystoupat na mrakodrap TourMontparnasse (česky “Nebe Paříže”) a shlédnout z vyhlídkové plošiny (210 metrů) na noční Paříž s blikající Eiffelovkou. Potom zamíříme zpátky do ČR.

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Termín:
Délka:
Doprava: Autobus
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Last Minute, Poznávací
Cena od:
2 899 Kč


Cena zahrnuje:
  • doprava autobusem, 1x ubytování v hotelu**/***, 1x snídaně, služby průvodce, informační materiál, vjezd do Paříže 8€ / os., zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • pobytová taxa vč. parkingu 3€ / noc, vstupy v rámci programu, 3 chodová večeře 23€ (není povinná)