Hotel TIA MARIA*** s odletem z Prahy

Sunny Beach je oblíbenou destinací turistů v Bulharsku. Hotel Tia Maria leží v jižní části letoviska, blízko k pláži (cca 250 m) i k centru města (cca 5 minut chůze), kam se hosté můžou vydat za zábavou do barů, obchodů a restaurací.

Hotel svým hostům nabízí pohodlné a prostorné pokoje v nově zrekonstruované části hotelu, s kapacitou až pět lůžek. Dále zde najdete bazén, fitness centrum, vlastní restauraci, bar a kavárnu. Stravu si můžete vybrat formou polopenze (v ceně) nebo all inclusive (za příplatek 1300 Kč). Jedná se o ideální dovolenou jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi.

CENÍK: Dvoulůžkový pokoj (možnost 3 přistýlek):

20. 08. - 17. 09. 2018 7 nocí (8 dní): 8.999 Kč | 1. dítě do 11,99 let 6.499 Kč | 2.dítě do 11,99 let 8.499 Kč | dospělá osoba na přistýlce 8.499 Kč

Maximální obsazení pokoj je 2 + 3 (2 dospělé osoby + 3 děti nebo 3 dospělé osoby + 2 děti nebo 4 dospělé osoby + 1 dítě).

V současné době jsou dostupné LAST MINUTE ceny, avšak upozorňujeme, že termíny jsou vyprodány a k dispozici jsou poslední volné pokoje.

Praha

Odlety z Prahy jsou každý týden od 11.6.2018 do 10.9.2018 v pondělí. Linku obsluhuje společnost TRAVEL SERVICE, a.s., a to letadlem BOEING 737-800. Níže uvedené časy odletů jsou informační a budou upřesněny v pokynech na cestu. Na letiště je nutné se dostavit 2 hod před plánovaným odletem. Podmínky zavazadel: 15kg odbavené zavazadlo a 8kg příruční zavazadlo, v případě že cestujete ve dvou nebo více lidech, váhy se sčítají. Občerstvení během letu není zahrnuto v ceně, je možné si koupit z nabídky TRAVEL SERVICE na palubě letadla - tzv.: "BUY ON BOARD". 

Odlet z  Prahy do Burgasu: QS1178 / 12:40 - 15:45. Odlet z Burgasu do Prahy: QS1179 / 16:30 - 17:45. Pouze odlet z Prahy 11.9.2018 bude linkou: QS1180 / 05:20 - 08:25.

Moderní Tia Maria Hotel v jižní části letoviska Sunny Beach, leží blízko k pláži (cca 250 m) i k centru města (cca 5 minut chůze), kam se hosté můžou vydat za zábavou do barů, obchodů a restaurací. Hotel svým hostům nabízí pohodlné pokoje, bazén, fitness centrum, vlastní restauraci, bar a kavárnu.

Hotel disponuje prostornými pokoji za příznivé ceny, které se nachází v rekonstruované části hotelu. Svým vybavením dokonale vyhovují rodinám s dětmi, nebo mladým párům. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, standardním nábytkem, televizí, balkonem, minibarem a vlastní koupelnou.

Stravu můžete mít formou polopenze, anebo za příplatek 1300 Kč all inclusive. Vše je pro vás nachystáno v hotelové restauraci, formou švédských stolů. Dále je v komplexu kavárna a cocktail bar, kde můžete využít neomezené konzumace nápojů.

Součástí hotelového komplexu je i bazén, který je pro hosty samozřejmě zdarma. Za příplatek můžete využít hotelové fitness centrum, vířivku, nebo parní lázeň.  WiFi připojení je jak na recepci, tak v pokojích již zahrnuto v ceně. Přibližně 100 metrů od hotelového komplexu se nachází supermarket.

Historické městečko Nessebar a auquapark Action se nachází 5 - 10min. jízdy.

https://www.aquapark.bg/en/home

 

 

Bulharsko se nachází na jihovýchodě Evropy na Balkánském poloostrově. Velká část povrchu země je hornatá a jihozápad vyplňuje mohutný horský masiv s pohořími Rila, Pirin a Rodopy. Bulharsko v posledních letech získává na oblíbenosti mezi turisty. Pravděpodobnou příčinou stoupajícího zájmu jsou bezpečnost, kratší doba letu (ale do Bulharska se již dostanete pohodlně i autobusem), písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, nízké ceny a také výborná kuchyně. Bulharsko je laciné, ale veškeré služby jsou na podobné úrovni jako ty "západní". Navíc Černé moře zůstává teplým až do konce října! Největším letoviskem je Slunečné pobřeží (Sunny Beach). Leží přibližně 35km od Burgasu a necelých 5km od Nesebaru, starobylého města s netypickými dřevěnými domy, úzkými uličkami, pravoslavnými kostely s unikátním větrným mlýnem. Dalšími turisty oblíbenými letovisky jsou například Sozopol, Zlaté písky, Primorsko, Albena, Varna, Burgas, Kranevo a Balčík. 

Bulharsko skrývá hned několik tajemství, o kterých se příliš neví. Věděli jste například, že zakladatel Facebooku Mark Zuckenberg je původem Bulhar? Nebo fakt, že bulharské vojsko nikdy neprohrálo v žádné válce? Pokud obdivujete úžasné přírodní scenérie a rádi poznáváte krásná historická místa, je pro vás Bulharsko jasnou volbou! Nechybí ani vynikající bulharská kuchyně a pohostinnost místních. Bulharsko je místem, kde si vychutnáte dovolenou se vším všudy! Jen si dejte pozor na to, že když Bulhar vrtí hlavou na zápor, tak u nich to znamená souhlas. 

ČASOVÝ ROZDÍL: V Bulharsku je oproti našemu letnímu času posun +1 hodina, oproti středoevropskému (zimnímu) času +2 hodiny..

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ: Elektrické napětí je podle evropské normy 220 V. V některých starších hotelích mohou turisté narazit  na jiný typ zásuvek, ale adaptér je k dostání běžně v obchodě s domácími potřebami. Klienti na to budou dopředu upozorněni. 

CESTOVNÍ PAS A VÍZUM: V Bulharsku je uplatňován volný pohyb občanů EU. Do této destinace se cestuje na cestovní pas ČR, jehož platnost by měla pokrýt minimálně pobyt a cestu zpět do ČR. Je možné cestovat i na občanský průkaz ČR, který obsahuje strojově čitelnou zónu (tyto průkazy byly vydávány od druhé poloviny roku 2000).

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY: Volný pohyb zboží v rámci EU platí i pro tuto destinaci. Vyjímkou je zboží podléhající spotřební dani, které je možné převážet v rámci EU v limitovaném množství pro osobní potřebu. Byly stanoveny limity 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l tvrdého alkoholu, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína, z toho max. 60 l vína šumivého, a 110 l piva. 

ORIENTAČNÍ CENOVÉ RELACE: Ceny jsou v této destinaci podobné cenám v České republice, většinou i nižší. Pouze v turisticky vyhledávaných oblastech v letní sezóně mohou být ceny vyšší. 1 bulharský lev (BGN) si můžete přepočítat přibližně 13 českými korunami. 

Lehátka a slunečníky ( 2 lehátka + slunečník) 16 BGN / SET
Voda 2l 1,50 BGN
Pizza 1/4 2,50 BGN
Jednoduché menu 5 - 6 BGN 
Káva 2 BGN
Coca-cola 2l 2,50 BGN
Salát 4 - 7 BGN
Sendvič/Subway 4 BGN / 7 - 10 BGN
Gyros 4 BGN
Pokrm z ryby (v taverně či restauraci) 5 - 25 BGN
Víno v restauraci (0,75l) 15 - 25 BGN
Pivo v restauraci 2 - 4 BGN
Ouzo v restauraci 3 BGN
Pivo v obchodě 0,80 BGN
Ouzo v obchodě (láhev) 0,5 - 7 BGN
Zmrzlina 0,5 - 3 BGN
Opalovací krém 10 BGN
Dětské pleny (40ks) 30 - 40 BGN
Chléb 1,50 BGN
Sluneční brýle 10 BGN
Pohled 0,5 - 1 BGN

Markéta S.:
"Moc příjemná dovolená, skvělý personál, vyšel vstříc i když jsme přišli pozdě na večeři s dětmi, protože jsme trochu zabloudili, dostali jsme ji i tak. Jednou na nás zapomněli s balíčkem na cestu na výlet, ale nebyl problém si koupit v místních potravinách něco s sebou. Nebylo to daleko od pláže, místo jsme vždy našli."  

19.8.2017

Jiří B.:
"Dovolenou jsme si užili dle očekávaní, navzdory vytkám na konto hotelové kuchyně. Možnosti výletu, příjemné prostředí i moznosti vyžití v okolí potěšily.
Pokoj v nejvyšším patře s výhledem (spíš dohledem přes budovy) na moře. Pokoj byl čístý, uklízečky se činily i během pobytu. Koupelna pravděpodobně nedávno zrekonstruována, celkem hezká. Balkón ideální na posezeni po zavřeni hotelového baru :)
Strava měla své mouchy, nápoje byly z nejlevnějších sypkých surovin (včetně kávy, na to jsem hodně trpěl., že džus je rozpuštěný "tang" mé až tak netrápilo, na baru točili průměrnou bulharskou zagorku - na zahraniční poměry výborné pivo). Sortiment jídla bych častěji obměňoval, ale každý den si člověk něco na co mel chuť nasel, pokud necekal michelinsky standard.
Personál snad bez výjimky přívětivý usměvavý.
Pláž cca 250m od hotelu, příjemná písčitá s placenými lehátky i volnými zónami, u pláže hodně barů, vodni sporty zajišťoval monopol se slušnou nabidkou, možná trochu vyššíma cenama, v blizkosti pláží hromady obchůdků se suvenýrama i tradiční obchody."

22.7.2017

Nepodepsáno:
"Dovolená odpovídala ceně zájezdu, takže bylo jasné, že dovolená bude mít určité mouchy. Ubytování nás pozitivně překvapilo, pokoj prostorný, velký balkon, dobře vybavený a s výhledem na bazén. Strava nebyla moc rozmanitá, snídaně každý den úplně stejné, což se skládalo především z vajíček upravených na x-způsobů, večeře byly trošku rozmanitější, ale tak ob den,dva se taktéž jídla opakovala. Pláž je velká, písečná."

9.6.2017

Termín:
Délka:
Doprava: Letecky
Typ stravy: polopenze
Typ zájezdu: Letecky z Prahy, Pobytový, u moře
Původní cena: 12 899 Kč
Cena od:
6 499 Kč


Cena zahrnuje:
  • 7x ubytování
  • Stravování dle výběru (polopenze / all inclusive)
  • Letecká doprava včetně letištní a bezpečnostní taxy
  • Základní palivový a emisní příplatek
  • Transfer z letiště do pobytového místa a zpět
  • Česky mluvící delegát
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • Cestovní pojištění (doporučujeme sjednat u naší CK - SLAVIA POJIŠŤOVNA, a.s. - 280 Kč - zahrnuje i pojištění storna zájezdu a limit pojistného plnění 5.000.000 Kč)