Hotel TIA MARIA*** autobusem

Sunny Beach je oblíbenou destinací turistů v Bulharsku. Hotel Tia Maria leží v jižní části letoviska, blízko k pláži (cca 250 m) i k centru města (cca 5 minut chůze), kam se hosté můžou vydat za zábavou do barů, obchodů a restaurací.

Hotel svým hostům nabízí pohodlné a prostorné pokoje v nově zrekonstruované části hotelu, s kapacitou až pět lůžek. Dále zde najdete bazén, fitness centrum, vlastní restauraci, bar a kavárnu. Stravu si můžete vybrat formou polopenze (v ceně) nebo all inclusive (za příplatek 1300 Kč). Jedná se o ideální dovolenou jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi.

CENÍK:

Zájezd začíná vždy v pátek odjezdem z ČR a návratem v neděli zpět do ČR (celkem 10 dní). Ubytování v hotelu od soboty do soboty - 7 nocí (8 dní).

Dvoulůžkový pokoj s možností 2 přistýlek v termínu:
07. 09. – 23. 09. 2018: 7 nocí (8 dní + 2 dny cesta autobusem) - cena: 4.999 Kč / osoba

 

Dvoulůžkový pokoj s možností 2 přistýlek v  termínech: 
07. 09. – 23. 09. 2018: 7 nocí (8 dní + 2 dny cesta autobusem) - cena: 4.999 Kč / osoba
- 1. dítě na přistýlce: 3.000 Kč; 2. dítě na přistýlce: 4.999 Kč, 3. osoba na přistýlce: 5.499 Kč

Děti do 1,99 let mají pobyt zcela zdarma.

Maximální obsazení pokoje je 2 + 3 (2 dospělé osoby + 3 děti nebo 3 dospělé osoby + 2 děti nebo 4 dospělé osoby + 1 dítě).

Bratislava , Brno, Břeclav, Humpolec, Jihlava, Modřice, Praha, Velké Meziříčí

Odjezdy v ceně: Brno, ulice Rooseveltova - Janáčkovo divadlo (11:00); Modřice, ulice nádražní 674 (12:00); Břeclav, čerpací stanice SHELL - dálnice D2 (12:30); Bratislava, ulica: Lamačská cesta - stanice: PATRONKA (13:30).

Zpoplatněné odjezdy: Praha, kruhový objezd u Kongresového centra (8:00); Humpolec, čerpací stanice BENZINA Vystrkov (09:30); Jihlava, čerpací stanice OMV - Pávov (09:50); Velké Meziříčí, čerpací stanice SHELL - Mc Donald (10:10) - poplatek: 499 Kč / osoba.

Informace k cestě autobusem: Hlavní místem odjezdu jsou Modřice. Nemusíte se bát, že se jedná o náročnou cestu, vzdálenost je podobná jako např. do Neapole a naše cesta vede přes: Slovensko, Maďarsko a Srbsko. V současné době je celá cesta po dálnici a z Modčic trvá cca 20hod. Časy odjezdů jsou orientační a budou upřesněny 7 dní před odjezdem v pokynech na cestu. 

Dětské ceny:

 

1. Dítě na přistýlce (2 – 11,99 let) – cena: 3.001 Kč (pouze za cenu dopravy)
2.
Dítě na přistýlce (2 – 11,99 let) – cena: 5.999 Kč
3. Osoba na přistýlce (12 let a starší) – cena: 6.999 Kč

 

Maximální obsazení pokoje je 2 + 3 (2 dospělé osoby + 3 děti nebo 3 dospělé osoby + 2 děti nebo 4 dospělé osoby + 1 dítě).

Moderní Tia Maria Hotel v jižní části letoviska Sunny Beach, leží blízko k pláži (cca 250 m) i k centru města (cca 5 minut chůze), kam se hosté můžou vydat za zábavou do barů, obchodů a restaurací. Hotel svým hostům nabízí pohodlné pokoje, bazén, fitness centrum, vlastní restauraci, bar a kavárnu.

Hotel disponuje prostornými pokoji za příznivé ceny, které se nachází v rekonstruované části hotelu. Svým vybavením dokonale vyhovují rodinám s dětmi, nebo mladým párům. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, standardním nábytkem, televizí, balkonem, minibarem a vlastní koupelnou.

Stravu můžete mít formou polopenze, anebo za příplatek 1300 Kč all inclusive. Vše je pro vás nachystáno v hotelové restauraci, formou švédských stolů. Dále je v komplexu kavárna a cocktail bar, kde můžete využít neomezené konzumace nápojů.

Součástí hotelového komplexu je i bazén, který je pro hosty samozřejmě zdarma. Za příplatek můžete využít hotelové fitness centrum, vířivku, nebo parní lázeň.  WiFi připojení je jak na recepci, tak v pokojích již zahrnuto v ceně. Přibližně 100 metrů od hotelového komplexu se nachází supermarket.

Historické městečko Nessebar a auquapark Action se nachází 5 - 10min. jízdy.

https://www.aquapark.bg/en/home

 

 

Bulharsko se nachází na jihovýchodě Evropy na Balkánském poloostrově. Velká část povrchu země je hornatá a jihozápad vyplňuje mohutný horský masiv s pohořími Rila, Pirin a Rodopy. Bulharsko v posledních letech získává na oblíbenosti mezi turisty. Pravděpodobnou příčinou stoupajícího zájmu jsou bezpečnost, kratší doba letu (ale do Bulharska se již dostanete pohodlně i autobusem), písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, nízké ceny a také výborná kuchyně. Bulharsko je laciné, ale veškeré služby jsou na podobné úrovni jako ty "západní". Navíc Černé moře zůstává teplým až do konce října! Největším letoviskem je Slunečné pobřeží (Sunny Beach). Leží přibližně 35km od Burgasu a necelých 5km od Nesebaru, starobylého města s netypickými dřevěnými domy, úzkými uličkami, pravoslavnými kostely s unikátním větrným mlýnem. Dalšími turisty oblíbenými letovisky jsou například Sozopol, Zlaté písky, Primorsko, Albena, Varna, Burgas, Kranevo a Balčík. 

Bulharsko skrývá hned několik tajemství, o kterých se příliš neví. Věděli jste například, že zakladatel Facebooku Mark Zuckenberg je původem Bulhar? Nebo fakt, že bulharské vojsko nikdy neprohrálo v žádné válce? Pokud obdivujete úžasné přírodní scenérie a rádi poznáváte krásná historická místa, je pro vás Bulharsko jasnou volbou! Nechybí ani vynikající bulharská kuchyně a pohostinnost místních. Bulharsko je místem, kde si vychutnáte dovolenou se vším všudy! Jen si dejte pozor na to, že když Bulhar vrtí hlavou na zápor, tak u nich to znamená souhlas. 

ČASOVÝ ROZDÍL: V Bulharsku je oproti našemu letnímu času posun +1 hodina, oproti středoevropskému (zimnímu) času +2 hodiny..

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ: Elektrické napětí je podle evropské normy 220 V. V některých starších hotelích mohou turisté narazit  na jiný typ zásuvek, ale adaptér je k dostání běžně v obchodě s domácími potřebami. Klienti na to budou dopředu upozorněni. 

CESTOVNÍ PAS A VÍZUM: V Bulharsku je uplatňován volný pohyb občanů EU. Do této destinace se cestuje na cestovní pas ČR, jehož platnost by měla pokrýt minimálně pobyt a cestu zpět do ČR. Je možné cestovat i na občanský průkaz ČR, který obsahuje strojově čitelnou zónu (tyto průkazy byly vydávány od druhé poloviny roku 2000).

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY: Volný pohyb zboží v rámci EU platí i pro tuto destinaci. Vyjímkou je zboží podléhající spotřební dani, které je možné převážet v rámci EU v limitovaném množství pro osobní potřebu. Byly stanoveny limity 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l tvrdého alkoholu, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína, z toho max. 60 l vína šumivého, a 110 l piva. 

ORIENTAČNÍ CENOVÉ RELACE: Ceny jsou v této destinaci podobné cenám v České republice, většinou i nižší. Pouze v turisticky vyhledávaných oblastech v letní sezóně mohou být ceny vyšší. 1 bulharský lev (BGN) si můžete přepočítat přibližně 13 českými korunami. 

Lehátka a slunečníky ( 2 lehátka + slunečník) 16 BGN / SET
Voda 2l 1,50 BGN
Pizza 1/4 2,50 BGN
Jednoduché menu 5 - 6 BGN 
Káva 2 BGN
Coca-cola 2l 2,50 BGN
Salát 4 - 7 BGN
Sendvič/Subway 4 BGN / 7 - 10 BGN
Gyros 4 BGN
Pokrm z ryby (v taverně či restauraci) 5 - 25 BGN
Víno v restauraci (0,75l) 15 - 25 BGN
Pivo v restauraci 2 - 4 BGN
Ouzo v restauraci 3 BGN
Pivo v obchodě 0,80 BGN
Ouzo v obchodě (láhev) 0,5 - 7 BGN
Zmrzlina 0,5 - 3 BGN
Opalovací krém 10 BGN
Dětské pleny (40ks) 30 - 40 BGN
Chléb 1,50 BGN
Sluneční brýle 10 BGN
Pohled 0,5 - 1 BGN

Markéta S.:
"Moc příjemná dovolená, skvělý personál, vyšel vstříc i když jsme přišli pozdě na večeři s dětmi, protože jsme trochu zabloudili, dostali jsme ji i tak. Jednou na nás zapomněli s balíčkem na cestu na výlet, ale nebyl problém si koupit v místních potravinách něco s sebou. Nebylo to daleko od pláže, místo jsme vždy našli."  

19.8.2017

Jiří B.:
"Dovolenou jsme si užili dle očekávaní, navzdory vytkám na konto hotelové kuchyně. Možnosti výletu, příjemné prostředí i moznosti vyžití v okolí potěšily.
Pokoj v nejvyšším patře s výhledem (spíš dohledem přes budovy) na moře. Pokoj byl čístý, uklízečky se činily i během pobytu. Koupelna pravděpodobně nedávno zrekonstruována, celkem hezká. Balkón ideální na posezeni po zavřeni hotelového baru :)
Strava měla své mouchy, nápoje byly z nejlevnějších sypkých surovin (včetně kávy, na to jsem hodně trpěl., že džus je rozpuštěný "tang" mé až tak netrápilo, na baru točili průměrnou bulharskou zagorku - na zahraniční poměry výborné pivo). Sortiment jídla bych častěji obměňoval, ale každý den si člověk něco na co mel chuť nasel, pokud necekal michelinsky standard.
Personál snad bez výjimky přívětivý usměvavý.
Pláž cca 250m od hotelu, příjemná písčitá s placenými lehátky i volnými zónami, u pláže hodně barů, vodni sporty zajišťoval monopol se slušnou nabidkou, možná trochu vyššíma cenama, v blizkosti pláží hromady obchůdků se suvenýrama i tradiční obchody."

22.7.2017

Nepodepsáno:
"Dovolená odpovídala ceně zájezdu, takže bylo jasné, že dovolená bude mít určité mouchy. Ubytování nás pozitivně překvapilo, pokoj prostorný, velký balkon, dobře vybavený a s výhledem na bazén. Strava nebyla moc rozmanitá, snídaně každý den úplně stejné, což se skládalo především z vajíček upravených na x-způsobů, večeře byly trošku rozmanitější, ale tak ob den,dva se taktéž jídla opakovala. Pláž je velká, písečná."

9.6.2017

Termín:
Délka:
Doprava: Autobus
Typ stravy: polopenze
Typ zájezdu: Pobytový, u moře
Původní cena: 9 999 Kč
Cena od:
3 999 Kč


Cena zahrnuje:
  • 7x ubytování v hotelu
  • Stravování dle výběru (polopenze/all inclusive)
  • Doprava autobusem
  • Služby delegáta
  • Pobytová taxa
  • Zákonné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje:
  • Cestovní pojištění (doporučujeme sjednat u naší CK - SLAVIA POJIŠŤOVNA, a.s. - 400 Kč - zahrnuje i pojištění storna zájezdu a limit pojistného plnění 5.000.000 Kč)