Úvodní stránka Blog Dvě oblíbené římské památky dostaly nový kabátek po rekonstrukci

Dvě oblíbené římské památky dostaly nový kabátek po rekonstrukci

Taky nemáte rádi, když dorazíte k vysněnému cíli a na místo krásné památky, na vás koukat plachtoví a lešení? Tak toho se už u dvou předních římských památek obávat nemusíte.

Po mnoha měsících, kdy návštěvníci Říma nemohli obdivovat dvě z nejznámějších římských památek, se obě opět vrací na výsluní v celé své kráse. Fontána di Trevi a Španělské schody byly po část roku 2015 i 2016 díky probíhající rekonstrukci k vidění pouze za plachtami a lešením.

Nyní opět můžete tyto nepříliš od sebe vzdálené památky navštívit a po Španělských schodech vyjít ze Španělského náměstí až ke kostelu Trinità dei Monti, nebo si na nich jen tak posedět spolu s ostatními návštěvníky Říma.

A do Fontány di Trevi rozhodně nezapomeňte hodit minci, abyste se do Říma ještě vrátili, případně dvě, pokud chcete v Římě najít lásku. A kdybyste si chtěli zajistit i svatbu, přidejte ještě minci třetí. Že by se mince dostaly do rukou nenechavců se přitom nemusíte obávat – vybírat mince z fontány je totiž zakázáno zákonem a město je používá na charitativní a veřejně prospěšné účely.

Tak honem do Říma, dokud jsou všechny známé památky bez lešení a plachet. Nemusíte zůstávat jen v Říme, ale zamířit i do Toskánska a dalších italských regionů.

 

Autor článku: Věra Hamerská, průvodkyně Itálie