Do tepla a za zážitky. Užijte si podzimní Itálii
Úvodní stránka Blog Do tepla a za zážitky. Užijte si podzimní Itálii

Do tepla a za zážitky. Užijte si podzimní Itálii

Chybí vám letní vedra? Připomeňte si je návštěvou podzimní Itálie. Domů si přivezete nové zážitky a energii z teplého italského slunce.

Při slově podzim se každému vybaví počasí, které výletům zrovna nepřeje. Není tomu ale tak všude. Stačí se jen podívat tím správným směrem. A kam že to je? No přece na jih. Třeba v Itálii vypadá podzim úplně jinak. Slunce ještě hřeje a vy můžete sbírat jeho energii. Při podzimní návštěvě Itálie se navíc vyhnete davům turistů. Užijete si tak jedinečný podzimní poznávací zájezd a na chvíli utečete od domácích sychravých starostí.

Pokud vás na Itálii zajímá pouze koupání v moři, není takový podzimní poznávací zájezd pro vás. Jestli ale chcete poznat bohatou italskou historii, jedinečnou náturu místních obyvatel a okouzlující přírodu, budete nadšeni. A třeba italská města jsou na podzim vůbec nejkrásnější. Při procházce jejich ulicemi vás totiž nečekají nesnesitelná vedra ani velký počet dalších cestovatelů. Dovolenou si tak užijete na maximum.

Všechny cesty vedou do Říma

Řím je symbolem krásy Itálie. A není divu, žádné další takové město už na světě není. Na pověstných sedmi pahorcích na vás čekají stovky krásných pohledů a desítky unikátních historických památek. Navštívit můžete třeba symbol města, dávnou arénu gladiátorů zvanou Koloseum. Vynechat ale nesmíte ani proslulý chrám Pantheon nebo Fontánu di Trevi. Právě jí bude nejvíce slušet malý počet turistů.

V srdci Říma na vás ale čeká ještě jeden klenot, církevní stát Vatikán. Pohled na Svatopeterské náměstí je dechberoucí a v jeho okolí se ukrývá tolik slavných památek a staveb, že nemáte šanci za jeden den všechny stihnout. Mezi nejslavnější patří bazilika sv. Petra nebo tajemný Andělský hrad. Jeden den vám ostatně nestačí ani na samotný Řím. Abyste objevili všechny jeho podzimní krásy, museli byste v něm zůstat alespoň týden.

Město pohřbené v popelu

Pompeje jsou hmatatelným pomníkem dávné tragédie. Výbuch sopky Vesuv pohřbil kdysi prosperující město a dokonale jej zachoval pro dnešní milovníky historie. Při procházení starobylými uličkami vás obklopí podivná atmosféra, kterou si budete pamatovat ještě dlouho. V doprovodu teplého podzimního slunce ve vás tato procházka historií zanechá hluboký dojem.

Navštívit můžete také viníka této pohromy, dodnes aktivní sopku Vesuv. Dřímající velikán s ohromnou silou vám nabídne okouzlující výhled na Neapolský záliv i do svého kráteru. Na ani jeden z těchto pohledů jen tak nezapomenete. Právě tady si uvědomíte, jak obrovskou sílu příroda kolem nás má.

Malé ráje, ostrovy Ischia a Capri

Tato dvě místa byste při podzimní dovolené v Itálii rozhodně neměli vynechat. Malebné ostrovy s téměř exotickou atmosférou, které si vás získají svou krásou a pohostinností. Garantujeme, že si obě místa ihned zamilujete. Na Ischii na vaší návštěvu čeká známý Aragonský hrad stojící na skalnatém ostrově. Na Capri zase nezapomeňte navštívit slavné Augustovy zahrady. Z výhledu na ostrov, který nabízí, se Vám zatají dech.

Nalákali jsme vás na podzimní dovolenou v Itálii? Pokud ano, není nic jednoduššího, než párkrát kliknout a vybrat si jeden z našich zájezdů.

A pokud vás Itálie příliš nezaujala, ale přesto byste rádi vyrazili na podzim za poznáním, podívejte se na celou naší nabídku podzimních poznávacích zájezdů. Pojeďte na podzimní dovolenou, nebudete litovat! Těšíme se na vás.