Do Slovinska za krásnou přírodou, lázněmi a památkami
Úvodní stránka Blog Do Slovinska za krásnou přírodou, lázněmi a památkami

Do Slovinska za krásnou přírodou, lázněmi a památkami

Pojďte se s námi podívat do Slovinska! Tato krásná a jedinečná země toho umí hodně nabídnout. Od proslulých lázeňských městeček, přes úžasnou a nádhernou přírodu až po poutavé památky.

Pobytově-poznávací zájezdy: koupání i poznávání v jednom

 • Chcete vyrazit za poznáváním, ale také si užívat koupání v aquaparku a moři? To vám splní zájezd do Slovinska za výlety i relaxem u moře!
 • Prohlédnete si Lublaň, její centrum, kde uvidíte například Prešerenovo náměstí nebo známý Dračí most. Prozkoumat její další krásy nebo vyrazit za nákupy můžete ve volném čase.
 • Nebudete ochuzeni ani o Predjamský hrad, který je důmyslně postavený přímo ve skále a je považován za největší jeskynní hrad na světě.
 • A samozřejmě nesmí chybět relax! Ten si užijete v hotelovém aquaparku nebo wellness centru. Ponořte se do venkovního nebo krytého bazénu, užívejte si masážní trysky, bazén s umělými vlnami, vířivky nebo bazén se slanou vodou.
 • Milovníci pěších túr v malebné přírodě si přijdou na své. Hned po příjezdu do hotelu u městečka Zreče se vydáte na zhruba pětihodinovou túru, během které poznáte krásy blízkého okolí. Projdete se po břehu jezera Zreče, navštívíte vrh Golek s úžasnými výhledy, zříceninu hradu Lušperk, stezku korunami stromů, Maribor a ve volném čase na vás čeká aquapark, kryté i venkovní bazény s termální vodou, vodní lůžka, masážní bazény nebo bazén s divokou řekou.
 • Chcete trávit většinu dne relaxací a koupáním v lázních a bazénech? Tak to je pro vás jako stvořený tento zájezd plný příjemné relaxace, a poznávání! V rámci pobytu v městečku Laško lze využívat vnitřní i venkovní bazény, které třeba zahrnují bazén s vlnobitím, rekreační a masážní bazén, divokou řeku, vířivky, dětský bazén, tobogán se skluzavkou a mnoho dalších!

Poznávací zájezdy: poznávání nádherných památek

Přestože je Slovinsko malá země, dokáže vám nabídnout mnoho! Nádherná příroda s Alpami vypínajícími se na severu, neskutečně krásná jezera, která jako by vypadla z pohádky, středověká městečka s kouzelnou atmosférou i vynikající kuchyně spojující různé vlivy – nezní to úžasně?

 • Hlavní město Lublaň – srdce země a místo, z něhož se lehce dostanete k vyhledávaným památkám a lokalitám. Lublaň vás okouzlí svou poklidnou atmosférou, jelikož se počet obyvatel pohybuje pouze kolem tři sta tisíc.
 • Jestliže hledáte místo, které je oblíbeným turistických cílem, určitě je to Bledské jezero. Nabízí nádherný panoramatický výhled do okolní krajiny.
 • Uprostřed jezera je zasazen půvabný ostrůvek, který podtrhuje kouzelný kostel Nanebevzetí Panny Marie. A určitě byste se měli přesvědčit, jestli místní zvon přání pocházející z roku 1534 opravdu funguje, jak se traduje!
 • Nad jezerem dominantně na skalnatém výběžku ční Bledský hrad postavený v 11. století. Cesta na vrchol vám dá zabrat, za výhledy z hradu na okolní horskou krajinu i samotné jezero trocha námahy opravdu stojí!
 • Na území úchvatným Julských Alp se nachází jediný národní slovinský park a zároveň jeden z nejstarších národních parků v Evropě. Nazývá se podle nejvyšší hory Triglav, která se vypíná do 2864 metrů nad mořem.
 • V parku uvidíte nejznámější slovinská jezera, ať už je to třeba Bohinjské jezero nebo Bledské jezero. Určitě stojí za to využít jednu z turistických tras a vyjít na vrcholky Alp, odkud zažijete neskutečné výhledy.
 • Nedaleko jezera Bled se ukrývá nádherná soutěska Vintgar, která patří k jedinečnostem Triglavského národního parku. Na konci soutěsky najdete vodopád Šum vysoký skoro 16 metrů
 • Slovinské řeky jsou jedny z nejhezčích a nejčistších v Evropě, proto přímo vybízí k vodním sportům. Nejznámějšími řekami pro rafting jsou Soča, Sáva Bohinjka, Sáva Dolinka a Savinja.

Vyberte si jeden z poznávacích zájezdů do Slovinska a užívejte si všechny jeho krásy!

Wellness pobyty: relax v lázeňských městečkách

Slovinsko se pyšní i termálními lázněmi s téměř devadesátkou léčivých pramenů. Do nejlepších slovinských lázeňských oblastí jako Moravské Toplice, Rimske Toplice nebo Zdraviliški Dvor, dojedete za pár hodin. Například Moravské Toplice jsou z Prahy vzdálené přibližně šest hodin autem a z Brna necelé čtyři hodiny. To je porovnatelná vzdálenost jako byste se vydali třeba do proslulého maďarského Sarváru.

Přestože Slovinsko je malou zemí, najdete tady 15 termálních lázní s 87 termálními prameny. Zdejších léčivých pramenů si vážili už starověcí Římané, které ve Slovinsku lázně začali budovat. Teplota léčivých pramenů se pohybuje v rozmezí 32-74 °C.

Díky unikátnímu složení má pramenitá voda blahodárné účinky například na revmatismus, cévní a srdeční onemocnění, gynekologické potíže a výrazně pomáhá při léčbě poúrazových stavů. Najdete tu i takové unikáty jako „černé zlato“ neboli vysoce koncentrovanou černou termální vodu. Není proto divu, že Slovinsko může směle konkurovat lázeňské velmoci jako je třeba Maďarsko.

Do slovinských lázní se můžete vydat po vlastní ose, a tak si užívat všechno, co nabízí, nebo využijte autobusový zájezd.