Chcete na lyže, ale nevíte kam? Nechte se inspirovat tipy od nás
Úvodní stránka Blog Chcete na lyže, ale nevíte kam? Nechte se inspirovat tipy od nás

Chcete na lyže, ale nevíte kam? Nechte se inspirovat tipy od nás

Zima pomalu klepe na dveře a jen čeká, až přírodu zasype sněhovou pokrývkou. Už přemýšlíte, zda vyrazíte na hory za lyžováním? Nevíte kam nebo si nemůžete vybrat tu nejvhodnější destinaci? Tak se pojďte začíst a my vám vdechneme kapku inspirace!

O našich lyžařských zájezdech jste si již přečetli a dozvěděli se, co obsahují. Ať už vyrazíte do Polska, Itálie, Slovinska nebo Rakouska, každá lokalita je něčím poutavá a dokáže toho spoustu nabídnout. Představíme vám všechny krásy a místa, která místní příroda ukrývá a jen vyčkává, až je přijedete odhalit.

Za lyžováním do Rakouska

V oblasti Ausseerland – Salzkammergut ve Štýrsku leží malebné jezero Grundlsee, nacházející se u stejnojmenné malé obce. Působivě vyplňuje světlou krajinu, a ať už je léto nebo zima, pohled na toto téměř 6 kilometrové jezero vás nenechá bez obdivu. Jeho břehy jsou poseté malými typickými vesničkami.

Pokud jste milovníky běžek, trasy o délce 240 km vás dokonale uspokojí. Jeden z nejkrásnějších běžeckých zážitků na vás čeká v městečku Bad Aussee, které je protkané mnoha tradicemi. Na konci Grundlsee se vám pak naskytne nádherné panorama až k Toplitzsee. Tyto krásné výhledy vás inspirují k tomu, abyste si dali další kolečko.

Mezi masivy Dachstein, Totes Gebirge a Grimming leží velké lyžařské středisko Tauplitz ve výšce 1 650 m n. m. Nabízí 43 km sjezdovek (18 km modrých, 19 km červených, 6 km černých), které jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé. Nejdelší a nejatraktivnější tratě pak přepadají směrem do údolí k Bad Mitterndorfu.

Krásná panoramata, zimní zážitky a lyžování zažijete u jezera Grundlsee!

 

Rakousko skýtá nejedno lyžařské středisko, v němž si dosyta užijete zimních radovánek. Neprohloupíte, pokud vyrazíte za lyžováním do zasněžené korutanské krajiny v lyžařském ráji Gerlitzen. Tato oblast je položena v samotném srdci Korutan a naskýtá panoramatické výhledy až do Itálie a Slovinska. Sjezdovky nabízí 60 km perfektně upraveného terénu a síť běžkařských stezek.

Na jižní straně jezera Ossiacher See leží město Ossiach. Pokud toužíte po chvilce odpočinku od zábavy na svahu, vydejte se po stopách historie. Město je zajímavé opatstvím Ossiach, bývalým benediktinským klášterem z 11. století a barokním kostelem. 

Oblíbené středisko v Itálii

Chcete zažít nezapomenutelné lyžování na italské straně Alp? Vzkvétající lyžařské středisko u města Aprica ve výšce 2300 m nabízí všechno, co od pořádné zimní dovolené očekáváte. Disponuje 50 km sjezdovek různých obtížností - 28 km modrých, 14 km červených a 8 km černých; a 3 běžkařskými okruhy. Na své si přijdou zkušenější lyžaři, ale i začátečníci, kteří lásku k lyžování teprve hledají.

Aprica leží v oblasti Valtellia, což je nejseverněji položená část provincie Lombardie. Těm, kterým se zrovna nebude chtít lyžovat, nabízí  Aprica spoustu zábavy. Můžete například vyměnit lyže za brusle a jít si zabruslit na místním kluzišti, nebo se zajít vyhřát do relaxačního střediska Via Magnolta. Středisko nabízí i řadu lázeňských procedur.

Město je ovšem kouzelné i po setmění. Ve spletitých uličkách najdete spoustu hospůdek, barů a diskoték. Ochutnat můžete také místní speciality a na vlastní kůži zažít italský temperament a pohostinnost.

Lyžování na slovinském Krvavci

Za jedno z nejlepších středisek ve Slovinsku je dozajista považováno lyžařské středisko Krvavec. Uchvátí vás místní výhled na hřebeny Julských Alp. Sjezdovky jsou rozmanité, proto jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro milovníky černých sjezdů. Areál nabízí 30 km udržovaných svahů, ve kterém najdete 8 km modrých, 15 km červených a 7 km černých sjezdovek. A až se budete chtít po dni stráveném na svahu zahřát, zarelaxujete si ve wellness.

Krvavec leží v obci Cerklje na Gorenjskem, která je výchozím bodem mnoha turistických tras. Zachovává si své historické kouzlo, jelikož se zde nachází mnoho kostelů jako je třeba kostel Zvěstování Panny Marie, nejznámější kostel s katakombami a nejstarší slovinskou sochou Panny Marie s Ježíškem. K návštěvě taktéž láká hrad Strmol, jeden z nejstarších dochovaných hradů.

Pokud zatoužíte poznat krásy přilehlého okolí, nedaleko leží známé Bledské jezero, obklopené nádhernou krajinou. Uprostřed jezera se na malém ostrůvku vypíná ikonický poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie s dlouhou a pestrou historií. Nad siluetou jezera na skále zpozorujete i hrad Bled. Z výšky 130 metrů poskytuje výjimečný výhled.

Polské Zakopane

Na polské straně Vysokých Tater najdete město Zakopane, v němž se nachází spousta lyžařských areálů. Zakopane leží v údolí mezi Vysokými Tatrami a horou Gubałówka.

Nejvýše položeným a nejvyhlášenějším areálem je Kasprowy Wierch, zpřístupněný visutými kabinami. Díky strmému terénu a úzkému a plochému dojezdu lesem je to ráj pro zkušenější lyžaře, ale v nižších polohách si zalyžují i začátečníci. Po energii vynaložené na svazích můžete nové síly načerpat ve vodních a termálních lázních s neomezeným vstupem.

Zakopane je městem, ve kterém stále přetrvávají historické prvky. Zalíbí se vám nejstarší ulice Kościeliska, kolem níž se rozkládá Stare Miasto. Nalezneme zde dochovanou původní dřevěnou zástavbu. V jejím centru stojí dřevěný kostel Matki Boskiej Częstochowskiej, a vedle něj malá kamenná kaple a starý hřbitov.