Čarodějný svět Harryho Pottera
Úvodní stránka Blog Čarodějný svět Harryho Pottera

Čarodějný svět Harryho Pottera

Ocitněte se máchnutím kouzelné hůlky v pohádkových Bradavicích, kde potkáte Harryho Pottera a jeho věrné kamarády! Zjistěte, jaká místa byly předlohou pro filmy a kam se můžete s námi vydat!

Malý kouzelník Harry Potter

Kdo by neznal známého brýlatého chlapce s jizvou na čele? Ano, Harry Potter je díky knihám J. K. Rowlingové a také povedeným filmům s Danielem Radcliffem proslavený po celém světě.

Malého chlapce, který ztratil rodiče, sledujeme v průběhu let od jeho jedenácti, kdy se dozvěděl, že je čaroděj. V čarodějné škole v Bradavicích získá věrné přátele, zažívá dobrodružství, a hlavně musí naplnit svůj osud – navždy porazit svého nepřítele, lorda Voldemorta.

Pojďte se podívat do kouzelného světa Harryho Pottera, ve kterém on a jeho přátelé prožívají nebezpečná dobrodružství a bojují za záchranu svých blízkých a toho, v co věří.

Filmové ateliéry v Londýně

  • Načerpat filmovou atmosféru Harryho Pottera můžete ve filmových studiích v Londýně. Tady na vlastní kůži pocítíte, jaké je to ocitnout se přímo v Bradavicích.
  • Nakoukněte pod pokličku tajemství natáčení této jedinečné filmové série. Projděte si Brumbálovu pracovnu, bradavický hrad, učebnu lektvarů, Příčnou ulici a mnoho dalšího! Také jsou k vidění návrhy magických bytostí, různé rekvizity a předměty. Tady se člověk rozhodně nenudí a čas tu zběsile utíká. Na závěr na vás čeká Máslový ležák – určitě si ho dejte!

Známá místa, kde se filmy natáčely

  • Co k Harrymu Potterovi neodmyslitelně patří, je bradavický hrad, Škola čar a kouzel. K natáčení posloužil famózní Alnwick Castle, který leží ležící v anglickém hrabství Northumberland.
  • Určitě se vybavíte scény, kdy se bradavický expres řítí přes vysoký most (viadukt) uprostřed krásné zelenkavé krajiny. Po jeho stopách se se můžete vydat do údolí Glenfinnan ve Skotsku.
  • Charakteristické dlouhé stoly nacházející se v hlavní síní Bradavic můžete vidět v Christ Church College spadající pod oxfordskou univerzitu. Taktéž knihovna, oblíbené místo kouzelnice Hermiony, je ve skutečnosti Bodleianská knihovna, což je také jedna z knihoven na Oxfordu.
  • Některé interiérové scény z druhého dílu, a také šestého, byly natočeny v prostorách Lacockského opatství.
  • U jezera Loch Shiel se natáčela většina záběrů na Černé jezero, ve kterém se třeba konaly soutěže mezi čarodějnickými školami.
  • Jedno z dalších nejznámějších míst je nástupiště 9 ¾ na King Cross Station. K natáčení posloužilo londýnské nádraží St. Pancras Station.

Vydejte se s námi za Harry Potterem

Chcete se s námi vydat po stopách Harryho Pottera? Vyberte si jeden z několika zájezdů, které nabízíme. Navštivte třeba Londýn a ateliéry Harryho Pottera nebo třeba Windsor a ateliéry

Kontakt

METAL - FRUT, spol. s r.o.
Nádražní 674
664 42 Modřice

katalog

Tištěný katalog zájezdů zasíláme zdarma na vaši adresu

Stačí zadat adresu a katalog je na k vám

Katalog 2021 se pro vás právě připravuje