Bulharské pobřeží: ideální cíl pro letošní dovolenou
Úvodní stránka Blog Bulharské pobřeží: ideální cíl pro letošní dovolenou

Bulharské pobřeží: ideální cíl pro letošní dovolenou

Plánujete last minute dovolenou a stále nevíte kam vyrazit? Co na bulharské pobřeží, kde si užijete slunce a poloprázdné písečné pláže? Navíc bez přebytečných omezení a obav o své bezpečí.

Bulharsko má zelenou. Semafor, kterým se určuje, do kterých evropských zemí mohou čeští turisté letos v létě bez omezení vycestovat hovoří jasně. Pro to, abyste si užili jedinečnou dovolenou na pobřeží Černého moře nepotřebujete ani negativní test na onemocnění COVID-19, ani podstoupit dvoutýdenní karanténu. Čeští turisté mohou do Bulharska vyrážet bez omezení, a užít si tak zde perfektní letní dovolenou u moře.

Stačí základní pravidla hygieny

I přesto, že do Bulharska v současnosti čeští turisté vyrážejí bez omezení, je třeba počítat s tím, že se jich některá opatření proti dalšímu šíření koronaviru přesto dotknou. Nemusíte se ale bát žádných přehnaných omezení, která by narušila vaší vytouženou pohodu na pláži nebo u bazénu. Důležité je, aby návštěvníci letoviska dodržovali základní hygienické návyky ,a také aby používali dezinfekci na ruce, která je pro ně připravená téměř na každém rohu. Je také vyžadováno udržování rozestupů od ostatních turistů. To může mít ale i své výhody. Nemusíte se tak bát tlačenic na překrásných plážích, které letos zůstávají poloprázdné.

Roušky jsou v tuto chvíli v Bulharsku povinné pouze ve veřejných vnitřních prostorách, jako jsou památky a obchody. Výjimku mají restaurace a jiné stravovací zařízení. Stejně tak si roušku nemusíte nasazovat ani na hotelu. Právě pobytu v některém z hotelů se pak současná opatření dotýkají opravdu jen minimálně. Jedinou změnou je uzavření některých vnitřních bazénů a také proměna podoby all inclusive stravování, které velká část hotelů v bulharském letovisku nabízí. Namísto toho, že si jídlo nandaváte sami, vám ho na talíř nyní připraví personál hotelu. Široký výběr a možnost zvolit si množství i kombinaci chutí ale zůstávají.

V některých hotelech, konkrétně v hotelu TIA MARIA a Flamingo jsme si pro vás letos připravili také jednu novinku: český animační program Metyho klub. Naše animátorky se v něm postarají o to, aby si dovolenou naplno užili děti i dospělí, kteří s námi do Bulharska vyrazí. Kdokoliv se zapojí, vyzkouší si nejrůznější hry nebo večerní zábavu s diskotékou a karaoke. Na Slunečném pobřeží se tak letos nikdo nenudí.

Překrásné pláže a spousta zábavy

Bulharské pobřeží patří mezi Čechy k těm vůbec nejpopulárnějším letoviskům. A není divu, jejich přízeň si získaly zejména prostorné písečné pláže, které nabízí vytoužené pohodlí a také pozvolný vstup do Černého moře, jehož teplota v letních měsících dosahuje ke dvaceti pěti stupňům Celsia. Moře je čisté, a jen velmi zřídka, když fouká silný východní vítr, se na něm dělají velké vlny, které brání koupání. Jinak vám ale ve vodních radovánkách nebrání vůbec nic. Na pláž se navíc z velké většiny hotelů dostanete pěšky za pár minut.

Ochladit se můžete na Slunečném pobřeží nejen v mořské vodě, ale také v některém z mnoha bazénů. Téměř každý hotel má alespoň jeden vyhrazený pro své hosty. Pokud se vám tedy zrovna nebude chtít na pláž, můžete si odpočinout v jednom z nich. U bazénu si také dopřejte něco dobrého k pití. Díky tomu, že osvěžení bude součástí all inclusive pobytu, se totiž nemusíte bát ani příliš velké útraty.

V případě, že vás omrzí moře i hotelový bazén, nabízí dovolená v Bulharsku ještě další možnost koupání: Aquaparky. Ty na slunečném pobřeží najdete dva, aquapark Nesebar a oblíbenější Action aquapark. V tomto moderním centru vodních radovánek vám i celý den uteče jako voda. Můžou za to nejrůznější skluzavky a tobogány, ale také výborné občerstvení, na které zde narazíte na každém rohu.

Kudy na Slunečné pobřeží?

Nyní, když víte, jaká opatření a hlavně jaké lákavé krásy na vás na Slunečném pobřeží čekají, zbývá už jen jedna otázka. Jak se tam dostat? A odpověď závisí na vašich preferencích. Až k Černému moři se totiž můžete dostat autem, autobusem, ale i letadlem. Pokud zvolíte jednu z variant po zemi, zabere vám samotná cesta okolo patnácti hodin. Určitě si ale udělejte dostatek času na přestávky, abyste k moři nedojeli zcela vyčerpaní. Pohodlnější je tak vyrazit spíše autobusem, kde se pohodlně vyspíte a na pobřeží dorazíte plní energie. Ještě pohodlnější je pak varianta cesty vzduchem. Let z České republiky do Bulharska trvá asi dvě hodiny. Z letiště vás pak do letoviska doveze autobus.

Malý bulharský slovníček

Už balíte? Vezměte si sebou také několik slovíček a frází, které by se vám na Slunečném pobřeží mohly hodit.

Dobré ráno - dobro utro
Dobrý den - dobŭr den
Dobrou noc - leka nosht
Děkuji -  Blagodarya
Prosím - Molya te
pivo – Bira
Víno – vino
Voda – voda

Za zmínku také stojí, že bulharskou měnou je Bulharský lev. Jeden lev má hodnotu přibližně 13.4 Kč.

Vyrazte na Slunečné pobřeží s námi

Teď už víte vše potřebné pro to, abyste si mohli naplno užít dovolenou na bulharském pobřeží. Zbývá si už jen vybrat tu pravou, která vám sedne na míru. Podívejte se na naší bohatou nabídku zájezdů, najdete tam akční a last minute dovolené za jedinečně nízké ceny. Tak levně jako s námi se k moři jen tak nedostanete!