5 důvodů, proč vyrazit do slovinských lázní
Úvodní stránka Blog 5 důvodů, proč vyrazit do slovinských lázní

5 důvodů, proč vyrazit do slovinských lázní

Slovinsko neskrývá jen krásné hory, průzračná jezera, obrovské jeskyně, krásná města, vesnice a kus moře. Malá, nenápadná země, ležící v samém srdci Evropy, se totiž pyšní i termálními lázněmi s téměř devadesátkou léčivých pramenů.

Slovinsko je blíže, než si myslíte

Láká vás jeden z wellness pobytů ve Slovinsku, při kterém zároveň budete moci objevovat přírodní krásy země, ale bojíte se, že byste strávili desítky hodin cestováním? Tak hoďte své obavy za hlavu.

Do nejlepších slovinských lázeňských oblastí jako Moravské Toplice, Rimske Toplice nebo Zdraviliški Dvor, dojedete za pár hodin. Například Moravské Toplice jsou z Prahy vzdálené přibližně šest hodin autem a z Brna necelé čtyři hodiny. To je porovnatelná vzdálenost jako byste se vydali třeba do proslulého maďarského Sarváru.

Špičkové termální lázně konkurují i lázeňským velmocím

Přestože Slovinsko je malou zemí, najdete tady 15 termálních lázní s 87 termálními prameny. Zdejších léčivých pramenů si vážili už starověcí Římané, které ve Slovinsku lázně začali budovat. Teplota léčivých pramenů se pohybuje v rozmezí 32-74 °C.

Díky unikátnímu složení má pramenitá voda blahodárné účinky například na revmatismus, cévní a srdeční onemocnění, gynekologické potíže a výrazně pomáhá při léčbě poúrazových stavů. Najdete tu i takové unikáty jako „černé zlato“ neboli vysoce koncentrovanou černou termální vodu. Není proto divu, že Slovinsko může směle konkurovat lázeňské velmoci jako je třeba Maďarsko.

Moderní wellness hotely u termálních lázní se postarají o vaše pohodlí

Od zrodu samostatného Slovinska, lázeňství jen vzkvétá. V poslední době přibývá moderních wellness hotelů přímo u termálních lázní, které vám zaručí nerušenou dovolenou plnou odpočinku. Z naší nabídky doporučujeme například hotel Zdraviliški dvor v Rimských Toplicích, hotel Radin v Radinci a čtyřhvězdičkový hotel Bioterme na severu Slovinska.

  • Zrekonstruovaný čtyřhvězdičkový hotel Zdraviliški dvor je obklopený krásnou přírodou. Pyšní se moderními římskými lázněmi s termálními prameny, které patří k jedněm z nejléčivějších v celém Slovinsku.
  • Nedaleko rakouských a maďarských hranic v lázeňské lokalitě Zdravilišče Radenci najdete hotel Radin, ze kterého můžete rovnou přejít do termálních lázní.
  • Moderní hotel Bioterme spojený s termálním parkem, se může pochlubit nejen svou klidnou lokalitou, ale také svým ekologickým přístupem.

Spojení odpočinku a aktivní dovolené vás nadchne

Pokud jste milovníci aktivní dovolené, rádi se touláte přírodou, ale zároveň si chcete i pořádně odpočinout, je wellness pobyt v jednom ze slovinských hotelů jako ušitý pro vás.

Přes den můžete na kole nebo pěšky objevovat krásy slovinské přírody a večer odpočívat v termálních lázních. Z přírodních památek stojí za zmínku proslulá jeskyně Postojna nebo křišťálové jezero ledovcového původu Bled, kde můžete jezdit na kajacích, koupat se rybařit nebo zkusit paragliding.

Nezapomeňte se také projít po jedné z vinařských oblastí a ochutnat sklenku znamenitého slovinského vína. Pokud upřednostňujete spíš městskou turistiku, navštivte hlavní město Lublaň nebo nejkrásnější město Slovinska pobřežní Piran.

Méně turistů, více pohodlí

Přestože je Slovinsko krásnou zemí s nedotčenými přírodními skvosty a moderními termálními lázněmi, nestalo se zatím úplně populární turistickou destinací. A ve slovinských termálech tak budete mít mnohem větší soukromí a klid na odpočinek.

Rozhodně se tu totiž nebudete tísnit s tisíci dalšími turisty. Slovinsko, které má dva miliony obyvatel, je navíc relativně malou zemí. Proto je také ideálním místem na výlety. Za pouhých pár hodin v autě se ocitnete v horách nebo klidně u Jaderského moře.