Relaxace v termálech Zalakarosu v hotelu Freya

Termín:
Délka:
Doprava: Vlastní doprava
Typ stravy: polopenze
Typ zájezdu: Wellness
Cena od: 3 999 Kč
3x ubytování, stravování formou bohaté bufetové polopenze, vstup do termálních lázní Gránit, v období (1.5. - 30.9. vstup do venkovní části), ručníky a župan k dispozici, animační programy, WiFi připojení k internetu, trezor, dětské hřiště
Místní poplatek 1,7 € / osoba / noc

V rámci zájezdového balíčku je neomezený vstup do termálních lázní Gránit. V období 1.5. do 30.9. máte vstup do venkovní části.

Samozřejmostí jsou vstupy na všechny pořádané sportovní a animační aktivity v hotelu a chutná bufetová polopenze v místní restauraci.

Hotel Freya** se nachází přibližně 1 minutu chůze od pláže a leží v pěkně upraveném parku v centru města Zalakaros. Nedaleko jsou termální lázně Granit s různými vnitřními a venkovními bazény, s tobogány. Hostům je nabídnuta jedna vstupenku do parku Granit. Hoteloví animátoři vám pomohou s přípravou volnočasových aktivit.

Všechny pokoje mají balkon a minibar. Ve všech hotelových prostorách je zdarma dostupné WiFi. V restauraci se připravují maďarské speciality i jídla mezinárodní kuchyně. Během pobytu si můžete dopřát nejrůznější terapeutické procedury, které využívají místní léčivou vodu. S lázněmi je hotel pohodlně propojený chodbou.

Hlavním lákadlem města je zmíněná léčivá voda, jedinečná svého druhu v Evropě. Město neláká pouze k relaxaci a lázeňským aktivitám. Na své si přijdou i milovníci aktivních sportů a přírody, protože tady existuje mnoho volnočasových zařízení.

V Zalakarosu můžete hýčkat vaše tělo nejen léčivou vodou, ale vychutnat si gastronomické zážitky. Určitě stojí za to ochutnat dödölle se zvěřinou nebo houbovou polévkou Göcsej. Po lahodných pokrmech okoštujte i lokální kvalitní vína. Zalakaros je součástí vinařské oblasti Balaton, kde vinice a vinařství mají dlouholetou tradici. Místní specialitou je Tónai.

Hotel je na vyžádání a zpětné potvrzení.

V posledních desetiletích se dostala oblast Zalakaros mezi přední maďarské lázně. Malé město s příjemnou atmosférou je obklopeno vinicemi, zahradami a hustými lesy, což pozitivně ovlivňuje místní klima. Od počátku jara až do konce podzimu je město zdobeno barevnými květinami, což městu v roce 2002 vysloužilo titul "nejkvětnatější maďarské město”. Až se projdete touto “rozkvetlou zahradou”, zamiřte na výlety i do okolí.

Lázně Hévíz

Hévíz, jedno z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku, leží v údolí asi 6 kilometrů od Keszthely. Tady se nachází největší jezero s horkou vodou v Evropě. V létě dosahuje teplota vody až 35 °C, v zimě je logicky o poznání nižší (cca 27 °C). Tamní voda je vhodná pro léčení kloubových onemocnění a revmatických potíží. 

Hrad Sümeg

Hrad je největším středověkým hradem v Maďarsku a nachází se ve stejnojmenném městečku. První písemné zmínky o něm pocházejí z roku 1318. Údajně byl vybudován jako obrana proti mongolským nájezdníkům. Vyrazte na průzkum hradního muzea s výstavou zbraní a brnění. Nevynechejte ani mučírnu a panoptikum. Na hradě se konají hradní slavnosti, středověké souboje a panské hostiny.

Balaton

Balaton leží nedaleko Hévízu v Dunajské rovině a pro svou velikost se mu také říká Maďarské moře. Jsou tady zátoky, kde hnízdí různé druhy ohrožených ptáků. Jižní strana jezera je zase vhodná pro koupání, neboť v létě je teplota vody okolo 20 – 27 °C. Všichni tu jistě najdou svůj oblíbený program, ať už jde o vinařství (řada vinných sklípků), plachtění, turistiku nebo jízdu na kole kolem jezera.