MenDan**** Superior Magic Spa & Wellness Hotel

Hotel Mendan Magic Spa & Wellness **** se nachází v srdci města Zalakaros a nabízí opravdový balzám pro vaše tělo i mysl. Hotel leží vedle populárního komplexu termálních lázní Gránit Thermal & Medical Spa, které nabízí relaxaci na 5000 m2. Pokud se vám ale nechce nikam chodit, jistě oceníte širokou nabídku wellness procedur přímo v areálu hotelu. Těšit se můžete na wellness s termálními bazény, vířivkami, saunami a masážemi.

V komfortně zařízených pokojích se nachází minibar a trezor, vlastní koupelna je pak vybavena fénem. V pokojích je taktéž televize a připojení k Wi-Fi.

Hotelová restaurace nabízí bohaté stravování formou polopenze . Snídaně i večeře probíhají formou bufetu. Můžete si vybrat, zda dáte přednost světové, nebo tradiční maďarské kuchyni. V hotelu můžete také ochutnat lahodná místní i zahraniční vína.

Ve wellness části hotelu nechybí klasický nebo termální bazén, potápěčský a dětský bazén a vířivka. K dispozici je taktéž saunový svět, ve kterém si můžete vybrat z mnoha aroma saun, mezi kterými nechybí například vůně medu, máty, čokolády, Piňa Colady, citrusů a mnoha dalších. Světelné efekty zaručí, že se vaše relaxace stane opravdu nezapomenutelným zážitkem. Milovníci masáží ocení jejich širokou nabídku, ve které nechybí například ajurvédské a tradiční thajské masáže.

V posledních desetiletích se dostala oblast Zalakaros mezi přední maďarské lázně. Malé město s příjemnou atmosférou je obklopeno vinicemi, zahradami a hustými lesy, což pozitivně ovlivňuje místní klima. Od počátku jara až do konce podzimu je město zdobeno barevnými květinami, což městu v roce 2002 vysloužilo titul "nejkvětnatější maďarské město”. Až se projdete touto “rozkvetlou zahradou”, zamiřte na výlety i do okolí.

Lázně Hévíz

Hévíz, jedno z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku, leží v údolí asi 6 kilometrů od Keszthely. Tady se nachází největší jezero s horkou vodou v Evropě. V létě dosahuje teplota vody až 35 °C, v zimě je logicky o poznání nižší (cca 27 °C). Tamní voda je vhodná pro léčení kloubových onemocnění a revmatických potíží. 

Hrad Sümeg

Hrad je největším středověkým hradem v Maďarsku a nachází se ve stejnojmenném městečku. První písemné zmínky o něm pocházejí z roku 1318. Údajně byl vybudován jako obrana proti mongolským nájezdníkům. Vyrazte na průzkum hradního muzea s výstavou zbraní a brnění. Nevynechejte ani mučírnu a panoptikum. Na hradě se konají hradní slavnosti, středověké souboje a panské hostiny.

Balaton

Balaton leží nedaleko Hévízu v Dunajské rovině a pro svou velikost se mu také říká Maďarské moře. Jsou tady zátoky, kde hnízdí různé druhy ohrožených ptáků. Jižní strana jezera je zase vhodná pro koupání, neboť v létě je teplota vody okolo 20 – 27 °C. Všichni tu jistě najdou svůj oblíbený program, ať už jde o vinařství (řada vinných sklípků), plachtění, turistiku nebo jízdu na kole kolem jezera.

Načítám varianty