Relaxace v jeskyních města Tapolca v hotelu Pelion

Termín:
Délka: 4 dny (Čtvrtek - Neděle)
Doprava: Vlastní doprava
Odjezdová místa:
Typ zájezdu:
Cena od: 4 299 Kč
3x ubytování, stravování formou bohaté bufetové polopenze, využitá Wellnessového ostrova (zážitková koupel, termální bazény, sauna, posilovna, vodní gymnastika, plavecký bazén), zapůjčení županu, WiFi připojení, návštěva léčivé jeskyně, parkování
Místní poplatek 1,7 €/osoba/noc

V rámci zájezdového balíčku máte možnost využít místního wellnessového centra, kde naleznete například: zážitkovou koupel, termální bazény včetně těch plaveckých a několik druhů saun.

Součásti balíčku je i chutná bufetová polopenze v místní restauraci. Navštívit jde i posilovnu nebo léčivou jeskyni.

Hotel Pelion se nachází v samém centru města Tapolca a je přímo propojený se známým jeskynním systémem, který je ideální pro léčbu vážných onemocnění dýchacích cest. Klimatické podmínky vzduchu v jeskyních jsou konstantní a bez agresivních faktorů. Vzduch je tak prakticky bez pylů s vysokou vlhkostí vzduchu je vysoká a není tady přítomen žádný prach. Ideální prostředí pro alergiky a pacienty s nemocemi horních cest dýchacích.

Součástí hotelu je velké lázeňské a fitness centrum se 2 squashovými kurty, venkovními tenisovými kurty, posilovnou a stolním tenisem. Relaxovat jze také v termálních bazénech, saunách a infračervené kabině. Personál zajišťuje pro své hosty rovněž lékařské služby včetně řady testů na alergii, kontroly dýchacích cest a revmatologických prohlídek.

Hotel ale myslí i na rodiny s dětmi, neboť právě dětem je vyhrazena část areálu - velká dětská herna. V hotelové restauraci se připravují speciality maďarské i mezinárodní kuchyně. Stolovat je možné také na venkovní terase, kde najdete gril i bar u bazénu. Do lobby baru si pak zajděte na široký výběr káv a dalších nápojů.

Hotel je na vyžádání a zpětné potvrzení.

Město Tapolca leží na západním okraji Balatonské vrchoviny, přibližně 10 km na sever od Balatonu. Okolo města se nachází čedičové kopce, které jsou ideálním místem na procházky. Na jejích svazích se rozprostírají vinohrady. Samotné město je pak proslulé svými jeskyněmi a potoky, které stojí za to navštívit.

Jeskyně Tapolca

Jezerní jeskyně patří právem mezi největší turistickou atrakci lázeňského městečka. Můžete si ji prohlédnout pod vedením průvodců. Případně usedněte na lodičku a projeďte se jejími útrobami. Jeskynní systém byl objeven při vrtání studny v roce 1902. Zdejší vyvěrající voda vytvořila třípodlažní krasový jeskynní systém. Své brány pro veřejnost se dočkala už v roce 1912. Z celkové délky téměř 4 km je veřejnosti zpřístupněn 2,5 km úsek.

Hrad Sümeg

Hrad je největším středověkým hradem v Maďarsku a nachází se ve stejnojmenném městečku. První písemné zmínky o něm pocházejí z roku 1318. Údajně byl vybudován jako obrana proti mongolským nájezdníkům. Vyrazte na průzkum hradního muzea s výstavou zbraní a brnění. Nevynechejte ani mučírnu a panoptikum. Na hradě se konají hradní slavnosti, středověké souboje a panské hostiny.

Národní park Nagyberek

Každý, kdo tráví svou dovolenou ve Fonyódu, by si měl udělat výlet do Fenyves. Tady nastoupit na úzkokolejku, která návštěvníka vyveze až do NP Nagyberek. Park je doslova krajem bažin. Až do půlky 20. století to byl záliv, který stále zaplavovala voda. Ale při výkopech kanálu Sió začala hladina vody klesat. Ta nejvýše položená místa vyschla a zarostla stromky, keři a travinami. Díky své nádherné flóře a fauně je Nagyberek darem přírody, který stojí za to vidět na vlastní oči.

Vybraný termín: 19 .10. - 22. 10. 17 Vybrat jiný termín
Název
Cena od
 
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
4 299 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji s možností přistýlky
4 299 Kč/osobu