Hotel Viktória***

K Maďarsku patří odpočinek, k odpočinku wellness a když wellness, tak neomezeně. A právě do maďarského Sárváru se za odpočinkem jezdí už řadu let. Hotelové pokoje zajišťují ničím nerušený spánek v komfortních pokojích. Ty disponují TV, telefonem, trezorem a vlastním sociálním zařízením s WC, sprchovým koutem i fénem.
Stravování probíhá v restauraci a kavárně Neo, která je 50 m od hotelu, hned vedle fontány. Místní kuchaři tvoří jídla se zálibou a tak jsou velmi chutná. Každé ráno vás tu čeká bufetová snídaně a večer si pochutnáte na polévce a hlavním chodu.

O kvalitě hotelového wellness snad mluví už jen to, že do jacuzzi se vejde až 12 osob, všichni se tak mohou oddávat jednotlivě hydromasážním účinkům této vířivé vany. Potěšení najdete také v infrasauně nebo zážitkové sprše. Vše vyjmenované můžete využívat v rámci pobytu neomezeně.

Budete-li si chtít zacvičit, či nevypadnout z formy, vydejte se do hotelového fitka, které je vám rovněž k dispozici neomezeně. V Sárváru najdete také Arboretum, do něhož se můžete podívat jednou zdarma. Hotel a jeho okolí toho má zkrátka hodně co nabídnout.
 

Město Sarvar
Je známé především jako lázeňské město, často navštěvované pro léčebné účinky svých termálních pramenů. S 5 tisíci čtverečními metry vodní plochy je často vyhledáváno rodinami s dětmi nebo pro léčebné kúry. Město má historické centrum s Nádasdyho hradem, známou botanickou zahradu s arboretem, nebo lanové centrum. Můžete si udělat i příjemnou procházku k Lodnímu jezeru.


Hrady a zámky: 
koncem srpna se zde konají rockové koncerty, zámek se nachází v nedaleké obci Nitke.  V městečku Sümeg je největší hrad v Maďarsku z 13.století, který leží na vápencovém vrchu ve výšce 270 m.n.m. Na hradě se konají hradní slavnosti s rytířskými souboji a slavnostními hostinami. Jsou zde nádherné barokní budovy, kostely a biskupský palác.

Pokud jste milovníky golfu, tak náročné 18 jamkové hřiště je v nedalekém lázeňském městě Bük, kde jsou i stejnojmenné termální lázně

Za návštěvu určitě stojí největší chráněna přírodní oblast v Maďarsku - Örség. Jedná se o lesnatou a kopcovitou oblast, kde 18 vesnic si zachovalo svou historickou podobu. Skládají se většinou z 10 staveb se zvonicí umístěných na pahorcích a které měly za úkol ochranu blízké hranice.
 

Načítám varianty