Lázeňská relaxace nedaleko Balatonu v hotelu Helios

Termín:
Délka:
Doprava: Vlastní doprava
Typ stravy: polopenze
Typ zájezdu: Wellness
Cena od: 3 899 Kč
3x ubytování, stravování formou bohaté bufetové polopenze, ranní herbální čajová terapie, neomezené využití hotelového wellness, hotelové fitness, denní sportovní a animační programy, WiFi připojení, 1x masáž dle výběru - 40minut
Místní poplatek 1,7 € / osoba / noc

V rámci zájezdového balíčku je neomezený vstup do hotelového wellness komplexu, který zahrnuje řadu bazénů a několik typů saun. V ceně máte i jednu 40 minutovou masáž podle vašich preferencí. 

Balíček dále obsahuje stravování formou bohaté bufetové polopenze s ranní (herbální) čajovou terapií. Aktivní jedinci mají neomezený přístup do hotelového fitness a možnost se účastnit denních sportovních a animačních programů

Hotel Helios přivítá návštěvníky dvěma budovami v krásném přírodním parku o rozloze 45 000 m2, který se nachází 500 metrů od světově proslulého termálního jezera Hévíz. V první budově Anna se nachází 150 dvoulůžkových pokojů s klimatizací a balkony. Pokoje s veškerým komfortem mají východo-západní orientaci (koupelna, WC, telefon, rádio, TV, lednice, trezor a WIFI). V této budově je také 12 apartmánů až pro 4 osoby. Druhá budova hotelu se jmenuje Benjamin, který byl postaven v historickém stylu. Tato budova má 48 dvoulůžkových a třílůžkových pokojů s orientací na východ a západ.

Hotelové wellness centrum nabízí hostům vyhřívaný bazén, whirlpool, finskou a infrasaunu s bazénkem, ​​parní kabinu, Kneippovou koupel a skotský sprchový kout. Od jara do podzimu se můžete koupat v otevřeném bazénu v parku a v létě je otevřený bazén pro děti. V hotelu zakoupíte relaxační masáže (osvěžující, švédské, masáže chodidel, speciální masáže) i wellness procedury. V hotelu se pravidelně každé úterý koná den zdraví, ve středu pak místní řemeslnická show a ve čtvrtek se mohou hosté účastnit kulturních akcí.

V restauraci vaří mezinárodní i regionální pokrmy v a'la carte a snídaně jsou formou bufetového stolu. Lobby bar čeká na hosty s kávovými, čajovými a nápojovými specialitami (bezlepkové koláče). V tomto baru si mohou hosté během týdne vychutnávat živou hudbu.

Pokud hosté touží po aktivní dovolené, není problém se účastnit všemožných bezplatných a pestrých programů s trenérem (senior, posilující, spinální, ramenní, kyčelní či vodní gymnastika, protahování, gymnastická koule, Nordic Walking, Power Walking, posilovny s kardio stroji). Za poplatek si zapůjčíte dobře vybavené motocykly MERIDA MTB na vyjížďky po okolí.

Hotel je na vyžádání a zpětné potvrzení.

 

Hévíz je jedno z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku. Rozkládá se v údolí šest kilometrů od města Keszthely na JZ cípu Balatonu. Zdejší pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se kompletně vymění každých 28 hodin. Bahno ze dna jezera je tvořeno z 50 % organickými materiály, které jsou bohaté na jód a estrogen, tedy vysoce léčivé. Kromě procházky kolem Hévízu se jde vydat na výlety i do okolí.

Hrad Sümeg

Hrad je největším středověkým hradem v Maďarsku a nachází se ve stejnojmenném městečku. První písemné zmínky o něm pocházejí z roku 1318. Údajně byl vybudován jako obrana proti mongolským nájezdníkům. Vyrazte na průzkum hradního muzea s výstavou zbraní a brnění. Nevynechejte ani mučírnu a panoptikum. Na hradě se konají hradní slavnosti, středověké souboje a panské hostiny.

Jezero Balaton

Balaton leží nedaleko Hévízu v Dunajské rovině a pro svou velikost se mu také říká Maďarské moře. Jsou tady zátoky, kde hnízdí různé druhy ohrožených ptáků. Jižní strana jezera je zase vhodná pro koupání, neboť v létě je teplota vody okolo 20 – 27 °C. Všichni tu jistě najdou svůj oblíbený program, ať už jde o vinařství (řada vinných sklípků), plachtění, turistiku nebo jízdu na kole kolem jezera.

Město Siófok

Siófok je město na břehu Balatonu. Jeho pobřeží je dlouhé 17 km s řadou známých pláží – „Zlatý břeh“ a „Stříbrný břeh“. Město je oblíbené pro Mezinárodní folklorní festival, který se tady koná na začátku července. Můžete si přijet poslechnout letní varhanní koncerty v římskokatolickém kostele. Nejen místní památky stojí za shlédnutí, ale zavítat můžete i do parku Millenia nebo Oulu. Pozůstatkem z dob minulých je vodárenská věž, z jejíhož ochozu přehlédnete celý kraj.

Město Sombathely 

V minulosti tudy procházela Jantarová stezka. Ale v dnešní architektuře města očekávejte spíše barokní památky - trojlodní katedrála Templom tér a františkánský kostel. Nedaleko města se dochovaly i zbytky antických památek. Za návštěvu stojí Kámonské arboretum, které je největší v celém Maďarsku. Nabízí asi 3000 druhů listnatých i jehličnatých stromů. Kvetou tady dokonce rododendrony.