Lázeňská relaxace nedaleko Balatonu v hotelu Helios

Termín:
Délka:
Doprava: Vlastní doprava
Typ stravy: polopenze
Typ zájezdu: Wellness
Cena od: 3 899 Kč
3x ubytování, stravování formou bohaté bufetové polopenze, ranní herbální čajová terapie, neomezené využití hotelového wellness, hotelové fitness, denní sportovní a animační programy, WiFi připojení, 1x masáž dle výběru - 40minut
Místní poplatek 1,7 € / osoba / noc

V rámci zájezdového balíčku je neomezený vstup do hotelového wellness komplexu, který zahrnuje řadu bazénů a několik typů saun. V ceně máte i jednu 40 minutovou masáž podle vašich preferencí. 

Balíček dále obsahuje stravování formou bohaté bufetové polopenze s ranní (herbální) čajovou terapií. Aktivní jedinci mají neomezený přístup do hotelového fitness a možnost se účastnit denních sportovních a animačních programů

Hunguest Hotel Helios leží na kraji města Hévíz, v chráněném parku asi 800 m od největšího přírodního termálního jezera. Helios má dvě ubytovací části. Hotel Anna poskytuje zázemí pro relaxaci a odpočinek, hotel Benjamin je vyhrazen pro ubytování.

Komplex má vlastní léčebné zařízení, kde  mohou hosté využívat všechny služby přímo na místě. Součástí hotelu je rovněž vnitřní i venkovní bazén. Hotel je vhodný pro firemní akce, školení, lázeňské, relaxační i ozdravné pobyty či rodinnou dovolenou.

Hotel nabízí 150 dvoulůžkových pokojů a 12 apartmánů, které mají vlastní koupelnu, WC, balkon, televizi, minibar, telefon a trezor. K hotelu náleží park o 4,5 hektarech.

Polopenze formou bufetu. Hotel nabízí speciální jídla pro alergiky, vybrat si je možné z pokrmů bez laktózy, sóje a lepku, bez cukru, s nízkým obsahem tuku a nízkokalorických jídel. Každé ráno si hosté mohou vychutnat hojivý čaj.

Ve wellness části mohou hosté využít zábavní lázeň, vířivku, saunu, infrasaunu, parní lázeň, Kneippův šlapací bazén a skotskou sprchu.
V hotelu se nachází termální lázně s vlastní studnou, kde je možné si dopřát několik léčebných procedur a ošetření. Hosté mohou využít bahenní zábaly, muzikoterapii, podvodní masáž, solárium či nejrůznější cvičení. K dispozici jsou také meditace, masáže, wellness rituály či rybí terapie.

Součástí hotelu je několik bazénů. Vnější relaxační bazén s termální vodou, vodními tryskami, protiproudem, vodopádem, gejzírem a masážní vodní postelí. Vnitřní sedací bazén s termální vodou a bezbariérovým přístupem. Vnější plavecký bazén s vyhřívanou vodou a vnější dětský bazén otevřené během sezóny.

Pro hosty jsou denně připraveny různé sportovní programy (ranní gymnastika, senior, posilování, strečink, dechová cvičení, Thera Ball, Theraband, vodní aerobik, aqua fitness, aqua jogging, aqua strečink)
* pitná kúra
* několikrát týdně živá hudba v lobby baru
* středa - výstava a trh řemeslné výroby v regionu
* čtvrtek - hudební večer (jazz, opereta a další)

 

Hévíz je jedno z největších a nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku. Rozkládá se v údolí šest kilometrů od města Keszthely na JZ cípu Balatonu. Zdejší pramen poskytuje 86 milionů litrů vody denně, takže voda v jezeře se kompletně vymění každých 28 hodin. Bahno ze dna jezera je tvořeno z 50 % organickými materiály, které jsou bohaté na jód a estrogen, tedy vysoce léčivé. Kromě procházky kolem Hévízu se jde vydat na výlety i do okolí.

Hrad Sümeg

Hrad je největším středověkým hradem v Maďarsku a nachází se ve stejnojmenném městečku. První písemné zmínky o něm pocházejí z roku 1318. Údajně byl vybudován jako obrana proti mongolským nájezdníkům. Vyrazte na průzkum hradního muzea s výstavou zbraní a brnění. Nevynechejte ani mučírnu a panoptikum. Na hradě se konají hradní slavnosti, středověké souboje a panské hostiny.

Jezero Balaton

Balaton leží nedaleko Hévízu v Dunajské rovině a pro svou velikost se mu také říká Maďarské moře. Jsou tady zátoky, kde hnízdí různé druhy ohrožených ptáků. Jižní strana jezera je zase vhodná pro koupání, neboť v létě je teplota vody okolo 20 – 27 °C. Všichni tu jistě najdou svůj oblíbený program, ať už jde o vinařství (řada vinných sklípků), plachtění, turistiku nebo jízdu na kole kolem jezera.

Město Siófok

Siófok je město na břehu Balatonu. Jeho pobřeží je dlouhé 17 km s řadou známých pláží – „Zlatý břeh“ a „Stříbrný břeh“. Město je oblíbené pro Mezinárodní folklorní festival, který se tady koná na začátku července. Můžete si přijet poslechnout letní varhanní koncerty v římskokatolickém kostele. Nejen místní památky stojí za shlédnutí, ale zavítat můžete i do parku Millenia nebo Oulu. Pozůstatkem z dob minulých je vodárenská věž, z jejíhož ochozu přehlédnete celý kraj.

Město Sombathely 

V minulosti tudy procházela Jantarová stezka. Ale v dnešní architektuře města očekávejte spíše barokní památky - trojlodní katedrála Templom tér a františkánský kostel. Nedaleko města se dochovaly i zbytky antických památek. Za návštěvu stojí Kámonské arboretum, které je největší v celém Maďarsku. Nabízí asi 3000 druhů listnatých i jehličnatých stromů. Kvetou tady dokonce rododendrony.