Relaxace a láznění v egerském hotelu Flóra

Termín:
Délka:
Doprava: Vlastní doprava
Typ stravy: polopenze
Typ zájezdu: Wellness
Cena od: 3 799 Kč
3x ubytování, stravování formou bohaté bufetové polopenze, neomezené využití wellness ostrova, neomezené využití saunového světa, venkovní termální bazén
Místní poplatek 1,7 € / osoba / noc, parkování - 900 HUF / noc, Župan - 350 HUF / noc

V rámci zájezdového balíčku je neomezený vstup do hotelového wellness komplexu včetně toho wellnesového. Využít můžete i venkovního termálního bazénu. Za poplatek je možné si v lázních dokoupit masáže.

Samozřejmostí je vstup do fitness centra v hotelu i bohaté polopenze formou bufetu v místní restauraci.

Hotel Flóra se nachází ve městě Eger, které leží asi 130 km od Budapešti na jižní straně pohoří Bükk. Hned vedle hotelu vyvěrají termální prameny. Ve městě pak narazíte i na minerální pramen. Hotel je vzdálen asi 10 minut chůze od centra a Egerského hradu, dominantou města.

Díky výhodné poloze hotelu to mají hosté do wellnesového a lázeňského světa jen pár minut pěšky. V ceně je zahrnut vstup do lázní Thermalbath. Nachází se tu moderní krytý bazén a tradiční turecké lázně.

Ve wellness centru je k dispozici řada saun, vířivka, bazén, Kneippova koupel, bazény pro léčebné metody a několik dalších bazénů pro váš volný čas.

Hotel je standardně vybavený na úrovni 3 hvězdiček a všechny pokoje mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem. K většině pokojů patří i balkon.

Na něco dobrého z lokální i mezinárodní kuchyně zajděte do hotelové restaurace, kde je vám nabízena bohatá polopenze formou bufetového stolu.

Hotel je na vyžádání a zpětné potvrzení.

Eger je lázeňské město s historickou atmosférou. První záznamy o jeho léčivých pramenech se datují už do roku 1488. Město je vhodným místem odpočinku pro koupelové kúry jak v létě, tak i v zimním období. 

Město nabízí řadu zajímavostí pro své návštěvníky: za návštěvu stojí středověký hrad, turecké památky, bazilika, barokní budovy a kostely. Návštěvníkům se rovněž doporučuje tzv. Údolí krásných žen. Nedaleko od Egru se nachází městečko Szilásvárad, které je známé díky stájím, v nichž se nacházejí vzácní maďarští lipicáni.

Hrad Diósgyőr

Expozice nabízí prohlídku panoptika, kasemat i místních muzeí. Panoptikum je zřízeno v kasematách hradu a představuje fascinující život ve středověku. Znázorňuje bujaré oslavy panství, rytířské hry, středověké tržiště a mnoho dalšího.

Osada Lillafüred

Lillafüred je ze tří stran obklopeno malebným údolím ve východní části pohoří Bükk. O osadě se říká, že je jedním z nejhezčích letovisek v Maďarsku. Zdejší klima je mírné a tím ideální pro léčbu astmatických nemocí. Za návštěvu stojí místní hrad postavený v eklektickém stylu. Po procházce uličkami osady zamiřte na výlet kolem jezera Hámori, do kterého vtéká říčka Szinva.

Jeskyně Istállóskő - Szilvásvárad

Od místních pramenů vede stezka k jeskyni. Bádat se v ní začalo už v roce 1911. Od této doby bylo v jeskyni realizovaných několik archeologických průzkumů, vykopávek. Nejvzácnějším nálezem je pravěké ohniště, které vážilo 8 tun. Mezi 30 až 40 tisíc ročními nálezy se nacházejí kosti a kly jelena tundrového, medvěda jeskynního, prazubra a mamuta buvolího.