6denní putování po Azurovém pobřeží a Provence

Místo, kam z Říma přesídlil papež ve 14. století a jehož jméno pochází z latinského slova provincie? Řeč je o první mimoitalské provincii Římanů, o Provence. Tato oblast se nachází na jihovýchodě Francie a rozhodně ho neproslavila pouze levandulová pole. Nachází se tady například záliv St. Tropez, který znáte ze seriálu Četník ze St. Tropez. Leží tu město Cannes, které každoročně pořádá mezinárodní filmový festival. Na pobřeží Francouzské riviéry se rozkládá i malý stát Monako, nebo také Monacké knížectví. Díky své rozloze 2,02 km2 se jedná o druhý nejmenší stát na světě.

Termíny a ceny:

03. 07. - 08. 07. 2018: 5.999 Kč - 10% sleva = 5.399 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)
07. 08. - 12. 08. 2018: 5.999 Kč - 10% sleva = 5.399 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)
04. 09. - 09. 09. 2018: 5.799 Kč - 7% sleva = 5.399 Kč (cena za osobu při minimálním obsazení pokoje 2 osobami)

Aktuální informace: FIRST MINUTE slevy platí do 29. 03. 2018. V současné chvíli je na každý termín nahlášený minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu. Na každý termín je omezený počet míst.

doprava autobusem, 3x ubytování v hotelu**, 3x snídaně, služby průvodce, zákonné pojištění CK proti úpadku
pobytová taxa vč. parkingu - 5 € / os. / noc, vstupy v rámci programu

Modřice, Nádražní 674 (08:00); Brno, Janáčkovo divadlo (09:00); Velké Meziříčí (09:45); Jihlava, OMV Pávov (10:45); Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (12:00); Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (13:30); Rozvadov, Svatá Kateřina (14:30).

Odjezd: BRATISLAVA, ulice: Lamačská cesta - stanica: PATRONKA - směr: centrum - příplatek: 399 Kč (15 €) - v termínech: 3.7. - 8.7.2018, 4.9. - 9.9.2018.

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR v dopoledních hodinách (z Prahy okolo 14:00hod)

Příjezd v ranních hodinách do Nice, metropole Francouzské riviéry. Tady bude možnost projít květinový  a ovocný trh. Poté se  projdeme po starém městě, kde se nachází park s vyhlídkou nad městem. Ideální místo pro odpočinek s koupáním. Večer odjezd na hotel.

Po snídani se vydáme do Gourdonu. Tato kouzelná opevněná vesnice vysoko v kopcích je seskupená kolem hradu z 13. století s nádherným výhledem do vnitrozemí Provence. Vence bylo ve středověku důležitým centrem náboženství. Dnes je to jeden z mnoha z vyhledávaných turistických cílů oblasti. Společně si projdeme staré město s katedrálou, která je postavená na místě původního Martova Chrámu. St. PAUL-DE-VENCE je jedna z nejslavnějších a turisticky nejnavštěvovanějších opevněných „vesnic na kopci“. Procházka mezi hradbami z 16. století, úzké kamenné uličky plné galerií a uměleckých atelierů je několik z mnoha zdejších lákadel.

Pokud zbude čas, podíváme se do umělecké sklárny Biot.

Po snídani se přemístíme do zálivu St. Tropez - Ramatuelle. Toto opevněné městečko je známé jako místo posledního odpočinku herce Gérarda Philipa. Dopoledne nás čeká typický provensálský trh, procházka malebnými uličkami a hřbitov s hrobem a školou Gérarda Philipa. Omrkneme i známou četnickou stanici St. Tropez. Procházka přes platanový háj nás zavede do přístavu s množstvím přepychových jachet, ale také s řadou pouličních malířů a umělců.

Poslední dnešní zastávka bude v Port Grimaud – luxusní lagunové přístavní městečko, někdy také nazývané Francouzské Benátky. Těšit se můžete na projížďku lodí, a případné koupání na nedaleké pláži. Večer návrat na ubytování.

Poslední den nás zavede do Cannes. Čeká nás procházka uličkami starého města na kopec s pevností a vyhlídkou. Projdeme se i krytou provensálskou tržnicí, festivalovým palácem a promenádou La Croisette.

Odpoledne bude fakultativně výlet lodí na Lerinské ostrovy – tady se nachází pevnost na ostrově St. Marguerite, kde byl vězněn známý „Muž s železnou maskou“. Ve zbytku času bude možnost koupání a odpočinku. Večer odjezd do ČR přes Itálii a Rakousko.

Návrat do ČR v poledních hodinách.

Vybraný termín: 3 .7. - 8. 7. 18 (6 dnů) Vybrat jiný termín
Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
7 169 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
5 399 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
5 399 Kč/osobu
Termín:
Délka: 6 dnů (Úterý - Neděle)
Doprava: Autobus
Odjezdová místa: Beroun, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň , Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Poznávací
Původní cena: 5 999 Kč
Cena od: 5 399 Kč FIRST MINUTE