Paříž a zámky Fontainebleau, Vaux-le-Vicomte ve stopách francouzských velikánů

Termín:
Délka: 6 dnů (Úterý - Neděle)
Doprava: Autobus
Odjezdová místa: Beroun, Bratislava, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Poznávací
Cena od: 178,00 €

I když jste možná Paříž už dříve navštívili, toto více než 2 milionové město má co nabídnout při každé návštěvě. Kromě romantických zákoutí a plavby na Seině v noci kolem rozsvícené Eiffelovky, je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na Champs Elysées a zabloudit v uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvre. Co teprve kdybyste se chtěli vydat po stopách francouzských panovníků?

doprava autobusem, 3x ubytování v hotelu**/***, 3x snídaně, služby průvodce, informační materiál, vjezd do Paříže 20€ / os., zákonné pojištění CK proti úpadku
pobytová taxa včetně parkovného 3€ / os. / noc, vstupy v rámci programu, 3 chodová večeře 23€ (není povinná)

Eiffelova věž: 3.patro výtahem: dospělá osoba - 25€, do 24let - 12,50€; 2.patro výtahem: dospělá osoba - 16 €, do 24let - 8€; 2.patro pěšky: dospělá osoba - 10€, do 24let - 5€.  Louvre: 15 €, zdarma do 25 let vč.; Versailles: zámek 18 €, zdarma do 25 let vč. Vodní muzikály -v sezoně o víkendu: 9,5 €, v pátek: hrající fontány: 8 €; plavba po Seině: 14,50 € , cesta metrem: 2- 6 €, městská doprava: Versailles -Paříž 3 €, Tour Montparnasse: 17 €, mládež 16-20 let 15 €, děti do 15 let 9,50 €, Musée Grévin - voskové figuriny: 22,50 €, večeře: 3chodové menu vč.nápojů cca 22- 25 €. Centre Pompidou 11 €, zdarma do 25 let vč., Invalidovna 9,50 €, zdarma do 25 let.vč., Fontainebleau 12 €, Vaux-le-Vicomte 16,50 €. Doporučené kapesné : 90 – 150 €, podle věku a zálib.

Modřice, Nádražní 674 (12:15), Brno, Janáčkovo divadlo (13:00), Jihlava, čerpací stanice OMV Pávov (14:15), Humpolec, Benzina Vystrkov (14:35), Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (16:00), Beroun, čerpací stanice OMV (16:45), Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (17:30), Rozvadov, Svatá Kateřina (18:30). 

Příplatek za nástupní místo - 399 Kč (15€): Bratislava, ulica: Lamačská cesta - zastávka PATRONKA, směr centrum (11:00) - odjezd možný pouze v následujících termínech: 3.7. - 8.7.2018 a 4.9. - 9.9.2018.

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

V ranních hodinách příjezd do Paříže, následuje procházka s průvodcem. Okruh začneme na levém břehu řeky Seiny v Latinské čtvrti. Nejprve zavítáme do oázy klidu a zeleně v Lucemburských zahradách. K Pantheonu 117 metrů vysoké stavbě, kde jsou pochovaní velikáni, jako např. Voltaire, Rousseau nebo Victor Hugo. Po boulevardu Mt.Saint Michel přejdeme k Sorbonně. Následuje ostrov La Cité s katedrálou Notre Dame, procházka pokračuje kolem pařížské radnice Hotel de Ville k Centre George Pompidou přes Zolovo „ Břicho Paříže „. Kostel Svatého Eustacha,který tvoří severní dominantu nového parku v sousedství oblíbené hospůdky „ Au pied de cochon“ je bezesporu nejpozoruhodnější gotickou stavbou na pravém břehu. Následuje Louvre, jedno z nejvýznačnějších muzeí na světě s množstvím soch a obrazů v čele s Monou Lisou Leonarda da Vinci a mnoha dalšími uměleckými díly. Možnost návštěvy nebo odpočinku v Tuilerijských zahradách. V podvečerních hodinách romantická projížďka na lodi po Seině. Odjezd na hotel ve večerních hodinách.

Po snídani příjezd do Versailles. Prohlídka barokní rezidence krále Slunce, Ludvíka XIV. S mnoha nádhernými sály, v čele se známou Zrcadlovou síní. Navštívíte také rozsáhlé zahrady se spoustou soch, fontán, Velkým a Malým Trianonem a vesničkou Marie Antoinetty. Vždy o víkendu jsou fontány v činnosti, a tak se před vaším zrakem odehraje představení vodního muzikálů. Přejezd příměstským vlakem do Paříže. Následovat bude prohlídka Grands boulevards a honosné budovy pařížské Opery Garnier, možnost večeře ve francouzské restauraci. Ve večerních hodinách okružní jízda autobusem až do čtvrti Montparnasse , kde navštívíte největší mrakodrap Paříže Tour Montparnasse „Nebe Paříže“ , kde budete mít jedinečný výhled na osvětlenou Paříž. V pozdních večerních hodinách odjezd na ubytování.

Po snídani celodenní výlet na zámek Fontainebleau . Prohlídka jednoho z největších francouzských zámku, zapsaného na seznamu UNESCO. Na jeho výzdobě se podíleli přední mistři italské pozdní renesance. Bývalé královské sídlo, považované za jedno ze tří nejvýznamnějších v zemi nese tento titul už od 12. století. Pyšní se nádherně zdobeným obložením, štukovými omítkami a úžasnými freskami. Součástí areálu je stohektarový park s Dianinou zahradou, Kapřím rybníkem a dalšími vodními plochami. Přejezd k zámku Vaux-le-Vicomte, který byl předlohou Versailles. Prohlídka zahrnuje celý zámek, hlavní sály a galerie s bohatou výzdobou, ale též sklepení, kde žil Muž se železnou maskou, zámeckou kuchyni, krovy a střechu, výstup do hlavní věže s krásným výhledem na okolí anebo muzeum kočárů. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý park se soustavou teras, jezírek a fontán. Zámek je soukromým majetkem, kde na vás dýchne intimní atmosféra rodového šlechtického sídla. Přejezd autobusem zpět do Paříže.  První kroky nás povedou na Montmartre , kde si prohlédnete nejromantičtější místa Paříže – Moulin Rouge, Rue Lepic , filmovou kavárnu „U dvou mlýnu“ Amélie Poulin a nebo třeba rue Norvins, kde bydlel slavný obyvatel Montmartru , Jean Marais, který v roce 1989 vytvořil sochu“ Muže procházející zdí“. Poté návštěva poslední pařížské vinice, náměstí plné malířů a umělců Place de Tertre a samozřejmně byzansko-románská bazilika Sacré – Coeur a nádherný pohled na celou „bílou“ Paříž.

První zastávka posledního dne bude u Eiffelovy věže, budete mít možnost vystoupat a až do nejvyššího patra asi nejvýznamněší francouzské pamětihodnosti. Dále navštívíte Invalidovnu, ve které je pohřben Napoleon Bonaparte. Poté dostanete volno k návštěvě muzeí a pařížských parků dle individuálních přání a zálib. Můžete navštívit například: zážitkové Muzeum slavných voskových figurín Grevin , Musée de l´Orangerie v jedné části Tuilerijských zahrad ukrývá obraz Lekníny od Moneta. Narazit tu můžete na další zvučná jména jako je Renoir, Matisse, Cézanne, Sisley či Soutin, Muzeum Orsay, kde naleznete slavné francouzské impresionisty. Pokud dáte přednost relaxaci a radovánkám ve vodním světě. Můžete navštívit Pařížský Aquaboulevard. Bazény s umělými vlnami, sladkovodní a mořské bazény, řeka s protiproudem, gejzíry, vodopády, vodní děla, tobogány ale i perličková koupel. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Vybraný termín: 15 .5. - 20. 5. 18 (6 dnů) Vybrat jiný termín
Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
247,00 €/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
178,00 €/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
178,00 €/osobu