Paříž a zámky Fontainebleau, Vaux-le-Vicomte ve stopách francouzských velikánů

I když jste možná Paříž už dříve navštívili, toto více než 2 milionové město má co nabídnout při každé návštěvě. Kromě romantických zákoutí a plavby na Seině v noci kolem rozsvícené Eiffelovky, je Paříž taky centrem obchodu a zejména módy. Za jednu návštěvu není možné projít krámky na Champs Elysées a zabloudit v uličkách Montmartru nebo vidět všechny obrazy v Louvre. Co teprve kdybyste se chtěli vydat po stopách francouzských panovníků?

Doprava autobusem, 3x ubytování v hotelu** sociální zařízení na pokoji (koupelna s wc, sprcha, umyvadlo), vjezd do Paříže 500kč / os., 3x snídaně, služby delegáta, informační materiály, zákonné pojištění CK proti úpadku
pobytová taxa včetně parkovného 3€ / os. / noc, vstupy v rámci programu, 3 chodová večeře 23€ (není povinná)

Eiffelova věž: 3.patro výtahem: dospělá osoba - 25€, do 24let - 12,50€; 2.patro výtahem: dospělá osoba - 16 €, do 24let - 8€; 2.patro pěšky: dospělá osoba - 10€, do 24let - 5€.  Louvre: 15 €, zdarma do 25 let vč.; Versailles: zámek 18 €, zdarma do 25 let vč. Vodní muzikály -v sezoně o víkendu: 9,5 €, v pátek: hrající fontány: 8 €; plavba po Seině: 14,50 € , cesta metrem: 2- 6 €, městská doprava: Versailles -Paříž 3 €, Tour Montparnasse: 17 €, mládež 16-20 let 15 €, děti do 15 let 9,50 €, Musée Grévin - voskové figuriny: 22,50 €, večeře: 3chodové menu vč.nápojů cca 22- 25 €. Centre Pompidou 11 €, zdarma do 25 let vč., Invalidovna 9,50 €, zdarma do 25 let.vč., Fontainebleau 12 €, Vaux-le-Vicomte 16,50 €. Doporučené kapesné : 90 – 150 €, podle věku a zálib

Modřice, Nádražní 674 (11:15), Brno, Janáčkovo divadlo (12:00), Jihlava, čerpací stanice OMV Pávov (13:15), Humpolec, Benzina Vystrkov (13:35), Praha, kruhový objezd u Kongresového centra tzv. Pankrácké náměstí (15:00), Beroun, čerpací stanice OMV (15:45), Plzeň, parkoviště u autobusového nádraží (16:30), Rozvadov, Svatá Kateřina (17:30). 

Příplatek za nástupní místo - 399 Kč (15€): Bratislava, ulica: Lamačská cesta - zastávka: PATRONKA (10:00).

Časy odjezdů jsou orientační. Přesný čas odjezdu a místo odjezdu bude upřesněno vždy 5 dní před odjezdem v pokynech na cestu. Děkujeme za pochopení!

Odjezd z ČR v odpoledních hodinách.

V ranních hodinách příjezd do Paříže, následuje procházka s průvodcem. Okruh začnete na levém břehu řeky Seiny. První zastávka bude u Eiffelovy věže, kde budete mít možnost vystoupat až do nejvyššího patra asi nejvýznamnější francouzské pamětihodnosti. Dále budete moci obdivovat monumentální budovu Invalidovny Dome des Invalides, ve které je pohřben Napoleon Bonaparte. Procházka centrem bude pokračovat přes jeden z nejhezčích pařížských mostů Pont Alexandre III. na nejslavnější evropskou třídu Champs-Elysées s mnoha významnými paláci, jako je Elysejský palác, Grand Palais, Petit Palais. Zde budete mít možnost se projít k Vítěznému oblouku Arc de Triomphe nebo se věnovat prohlídce obchodů na této noblesní třídě. Po odpočinku v Tuilerijských zahradách se přesunete na nábřeží. V podvečerních hodinách vás čeká romantická projížďka na lodi po řece Seině. Odjezd do hotelu na ubytování ve večerních hodinách.

V Latinské čtvrti nejprve uvidíte Pantheon, 117 metrů vysoké stavbě, kde jsou pochovaní velikáni, jako např. Voltaire, Rousseau nebo Victor Hugo. Poté zavítáte do oázy klidu a zeleně v Lucemburských zahradách. Po známém boulevardu Mt.Saint Michel přejdeme k pařížské univerzitě Sorbonně. Následuje ostrov Ile de la Cité s katedrálou Notre-Dame, procházka pokračuje kolem Justičního paláce Conciergerie k Louvru.Následuje palác Louvre, jedno z nejvýznačnějších muzeí na světě s množstvím soch a obrazů v čele s Monou Lisou Leonarda da Vinci a mnoha dalšími uměleckými díly. Dále budete pokračovat přes Palais Royal do čtvrti Grands boulevards a k honosné budově pařížské Opery Garnier. Můžete navštívit zážitkové Muzeum slavných voskových figurín Grevin a ochutnat francouzskou specialitu v typické francouzské restauraci. Ve večerních hodinách okružní jízda autobusem až do čtvrti Montparnasse , kde navštívíte největší mrakodrap Paříže Tour Montparnasse „Nebe Paříže“ , kde budete mít jedinečný výhled na osvětlenou Paříž. V pozdních večerních hodinách odjezd na ubytování.

Po snídani výlet na zámek Vaux-le-Vicomte, který byl předlohou Versailles. Prohlídka zahrnuje celý zámek, hlavní sály a galerie s bohatou výzdobou, ale též sklepení, kde údajně žil Muž se železnou maskou, stylovou zámeckou kuchyni. Možnost prohlídky také muzea dobových kočárů. Kolem zámku se rozkládá rozlehlý park se soustavou teras, jezírek a fontán. Zámek je soukromým majetkem, kde na vás dýchne intimní atmosféra rodového šlechtického sídla. Odpoledne bude následovat přejezd do Fontainebleau, prohlídka jednoho z největších francouzských zámků zapsaného na seznamu UNESCO. Na jeho výzdobě se podíleli přední mistři italské pozdní renesance. Bývalé královské sídlo, považované za jedno ze tří nejvýznamnějších v zemi, nese tento titul už od 12. století. Pyšní se nádherně zdobeným obložením, štukovými omítkami a úžasnými freskami. Součástí areálu je stohektarový park s Dianinou zahradou, Kapřím rybníkem a dalšími vodními plochami. Přejezd autobusem zpět do Paříže, kde si prohlédnete moderní pařížskou čtvrť La Défense se zajímavou architekturou. Odjezd zpět na hotel.

Po snídani příjezd do Versailles. Prohlídka barokní rezidence krále Slunce, Ludvíka XIV. s mnoha nádhernými sály, v čele se známou Zrcadlovou síní. Navštívíte také rozsáhlé zahrady se spoustou soch, fontán, Velkým a Malým Trianonem a vesničkou Marie Antoinetty. Vždy o víkendu jsou fontány v činnosti, a tak se před vaším zrakem odehraje představení vodního muzikálu. Přejezd příměstským vlakem zpět do Paříže. Přes náměstí Vendome dojdete k Muzeu parfémů Fragonard, pro zájemce možnost prohlídky a zakoupení francouzských parfémů za výrobní ceny.  Poté přesun metrem. První kroky nás povedou na Montmartre , kde si prohlédnete nejromantičtější místa Paříže – Moulin Rouge, Rue Lepic , filmovou kavárnu „U dvou mlýnů“ Amélie Poulin a nebo třeba rue Norvins, kde bydlel slavný obyvatel Montmartru Jean Marais, který v roce 1989 vytvořil sochu“ Muže procházející zdí“. Poté návštěva náměstí plného nejen hospůdek, ale i malířů a umělců, Place du Tertre a samozřejmě byzansko-románské baziliky Sacré–Coeur, odkud se vám naskytne nádherný pohled na celou „bílou“ Paříž. Zde budete mít individuální volno, které můžete využít k nákupu suvenýrů. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Vybraný termín: 15 .5. - 20. 5. 18 (6 dnů) Vybrat jiný termín
Název
Cena od
 
Cena za osobu v jednolůžkovém pokoji
6 369 Kč/osobu
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
4 599 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji
4 599 Kč/osobu
Termín:
Délka: 6 dnů (Úterý - Neděle)
Doprava: Autobus
Odjezdová místa: Beroun, Bratislava, Brno, Humpolec, Jihlava, Modřice, Plzeň, Praha, Rozvadov, Velké Meziříčí
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Poznávací
Cena od: 4 599 Kč