Hotel TIA MARIA*** s odletem z Prahy

Termín:
Délka: 8 dnů (Pondělí - Pondělí)
Doprava: Letecky
Odjezdová místa: Praha
Typ stravy: polopenze
Typ zájezdu: Pobytový, u moře
Cena od: 436,00 €

Hotel TIA MARIA je v moderním duchu a má doboru lokaci v jižní části letoviska Slunečné pobřeží. Je v dosahu jak pláže (cca 250m), tak ze samotného centra (cca 5 minut chůze). Tam se mohou hosté vydat za zábavou do nespočetně mnoha barů, hospůdek i na diskotéky. V letovisku se nachází i velký supermarket, který je přibližně 100 metrů od hotelového komplexu. Z letiště je to do hotelu cca 15 km. Hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje. Jedná se o ideální dovolenou pro rodiny s dětmi nebo mladé páry. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, standardním nábytkem a vlastní koupelnou. Součástí hotelového komplexu je i bazén, který je pro hosty samozřejmě zdarma. Není tak potřeba denně chodit na pláž. Hotel má vlastní restauraci, kde se podává all inclusive nebo polopenze. Dále je v komplexu café a cocktail bar.  WiFi připojení je jak na recepci, tak v pokojích již zahrnuto v ceně. 

Možnosti travování: polopenze (snídaně a večeře formou švédských stolů), all inclusive (zahrnuje celodenní stravování, místní alkoholické i nealkoholické nápoje k dispozici)

Pláž: Nachází se cca 250 metrů od hotelu, na pláži je možné si pronajmout deštník a lehátka, velké množství vodních sportů

7x ubytování, stravování dle výběru (polopenze / all inclusive), letecká doprava včetně letištní a bezpečnostní taxy, základní palivový a emisní příplatek, transfer z letiště do pobytového místa a zpět, česky mluvící delegát, zákonné pojištění CK proti úpadku
cestovní pojištění (doporučujeme sjednat u naší CK - SLAVIA POJIŠŤOVNA, a.s. - 280 Kč - zahrnuje i pojištění storna zájezdu a limit pojistného plnění 5.000.000 Kč)

Odlety z Prahy jsou každý týden od 11.6.2018 do 10.9.2018 v pondělí. Linku obsluhuje společnost TRAVEL SERVICE, a.s., a to letadlem BOEING 737-800. Níže uvedené časy odletů jsou informační a budou upřesněny v pokynech na cestu. Na letiště je nutné se dostavit 2 hod před plánovaným odletem. Podmínky zavazadel: 15kg odbavené zavazadlo a 8kg příruční zavazadlo, v případě že cestujete ve dvou nebo více lidech, váhy se sčítají. Občerstvení během letu není zahrnuto v ceně, je možné si koupit z nabídky TRAVEL SERVICE na palubě letadla - tzv.: "BUY ON BOARD". 

Odlet z  Prahy do Burgasu: QS1178 / 12:40 - 15:45. Odlet z Burgasu do Prahy: QS1179 / 16:30 - 17:45. Pouze odlet z Prahy 11.9.2018 bude linkou: QS1180 / 05:20 - 08:25.

Hotel TIA MARIA je v moderním duchu a má doboru lokaci v jižní části letoviska Slunečné pobřeží. Je v dosahu jak pláže (cca 250m), tak ze samotného centra (cca 5 minut chůze). Tam se mohou hosté vydat za zábavou do nespočetně mnoha barů, hospůdek i na diskotéky. V letovisku se nachází i velký supermarket, který je přibližně 100 metrů od hotelového komplexu. Z letiště je to do hotelu cca 15 km. 

Hotel nabízí prostorné a pohodlné pokoje. Jedná se o ideální dovolenou pro rodiny s dětmi nebo mladé páry. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, standardním nábytkem a vlastní koupelnou. 

Součástí hotelového komplexu je i bazén, který je pro hosty samozřejmě zdarma. Není tak potřeba denně chodit na pláž. Hotel má vlastní restauraci, kde se podává all inclusive nebo polopenze. Dále je v komplexu café a cocktail bar.  WiFi připojení je jak na recepci, tak v pokojích již zahrnuto v ceně. 

Bulharsko se nachází na jihovýchodě Evropy na Balkánském poloostrově. Velká část povrchu země je hornatá a jihozápad vyplňuje mohutný horský masiv s pohořími Rila, Pirin a Rodopy. Bulharsko v posledních letech získává na oblíbenosti mezi turisty. Pravděpodobnou příčinou stoupajícího zájmu jsou bezpečnost, kratší doba letu (ale do Bulharska se již dostanete pohodlně i autobusem), písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, nízké ceny a také výborná kuchyně. Bulharsko je laciné, ale veškeré služby jsou na podobné úrovni jako ty "západní". Navíc Černé moře zůstává teplým až do konce října! Největším letoviskem je Slunečné pobřeží (Sunny Beach). Leží přibližně 35km od Burgasu a necelých 5km od Nesebaru, starobylého města s netypickými dřevěnými domy, úzkými uličkami, pravoslavnými kostely s unikátním větrným mlýnem. Dalšími turisty oblíbenými letovisky jsou například Sozopol, Zlaté písky, Primorsko, Albena, Varna, Burgas, Kranevo a Balčík. 

Bulharsko skrývá hned několik tajemství, o kterých se příliš neví. Věděli jste například, že zakladatel Facebooku Mark Zuckenberg je původem Bulhar? Nebo fakt, že bulharské vojsko nikdy neprohrálo v žádné válce? Pokud obdivujete úžasné přírodní scenérie a rádi poznáváte krásná historická místa, je pro vás Bulharsko jasnou volbou! Nechybí ani vynikající bulharská kuchyně a pohostinnost místních. Bulharsko je místem, kde si vychutnáte dovolenou se vším všudy! Jen si dejte pozor na to, že když Bulhar vrtí hlavou na zápor, tak u nich to znamená souhlas. 

ČASOVÝ ROZDÍL: V Bulharsku je oproti našemu letnímu času posun +1 hodina, oproti středoevropskému (zimnímu) času +2 hodiny..

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ: Elektrické napětí je podle evropské normy 220 V. V některých starších hotelích mohou turisté narazit  na jiný typ zásuvek, ale adaptér je k dostání běžně v obchodě s domácími potřebami. Klienti na to budou dopředu upozorněni. 

CESTOVNÍ PAS A VÍZUM: V Bulharsku je uplatňován volný pohyb občanů EU. Do této destinace se cestuje na cestovní pas ČR, jehož platnost by měla pokrýt minimálně pobyt a cestu zpět do ČR. Je možné cestovat i na občanský průkaz ČR, který obsahuje strojově čitelnou zónu (tyto průkazy byly vydávány od druhé poloviny roku 2000).

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY: Volný pohyb zboží v rámci EU platí i pro tuto destinaci. Vyjímkou je zboží podléhající spotřební dani, které je možné převážet v rámci EU v limitovaném množství pro osobní potřebu. Byly stanoveny limity 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l tvrdého alkoholu, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína, z toho max. 60 l vína šumivého, a 110 l piva. 

ORIENTAČNÍ CENOVÉ RELACE: Ceny jsou v této destinaci podobné cenám v České republice, většinou i nižší. Pouze v turisticky vyhledávaných oblastech v letní sezóně mohou být ceny vyšší. 1 bulharský lev (BGN) si můžete přepočítat přibližně 13 českými korunami. 

Lehátka a slunečníky ( 2 lehátka + slunečník) 16 BGN / SET
Voda 2l 1,50 BGN
Pizza 1/4 2,50 BGN
Jednoduché menu 5 - 6 BGN 
Káva 2 BGN
Coca-cola 2l 2,50 BGN
Salát 4 - 7 BGN
Sendvič/Subway 4 BGN / 7 - 10 BGN
Gyros 4 BGN
Pokrm z ryby (v taverně či restauraci) 5 - 25 BGN
Víno v restauraci (0,75l) 15 - 25 BGN
Pivo v restauraci 2 - 4 BGN
Ouzo v restauraci 3 BGN
Pivo v obchodě 0,80 BGN
Ouzo v obchodě (láhev) 0,5 - 7 BGN
Zmrzlina 0,5 - 3 BGN
Opalovací krém 10 BGN
Dětské pleny (40ks) 30 - 40 BGN
Chléb 1,50 BGN
Sluneční brýle 10 BGN
Pohled 0,5 - 1 BGN
Vybraný termín: 11 .6. - 18. 6. 18 - Praha (8 dnů) Vybrat jiný termín
Název
Cena od
 
PRG: Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
436,00 €/osobu
PRG: Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji s možností 2 přistýlek
436,00 €/osobu