Hotel EVRIDIKA***, vlastní dopravou

Termín:
Délka: 8 dnů (Sobota - Sobota)
Doprava: Vlastní doprava
Typ stravy: snídaně
Typ zájezdu: Pobytový, u moře
Cena od: 7 999 Kč
7x ubytování, stravování dle výběru (v ceně: snídaně, za příplatek: polopenze / plná penze), česky mluvící delegát, zákonné pojištění CK proti úpadku
cestovní pojištění (doporučujeme sjednat u naší CK - SLAVIA POJIŠŤOVNA, a.s. - 280 Kč - zahrnuje i pojištění storna zájezdu a limit pojistného plnění 5.000.000 Kč), doprava

Hotel Evridika je dovolenkový komplex v jedné z nejnovějších a nejatraktivnějších částí města Nessebar. Jedná se o nově rozrůstající se letovisko v těsné blízkosti hlavní silnice, která propoje Nessebar s centrem Ravdy. Letiště se nachází cca 28 km od letoviska. Na promenádu do obchodů je to pouhých 200 metrů. Centrum města od hotelu je pak 2 km.

Evridika nabízí celou řadu pokojů se standardním vybavením. Pokoje jsou denně uklízeny, postele se mění 2x týdně a ručníky každý den. Ani o stravování se hoteloví hosté nemusí starat a využít nabídku formou bufetu.

Hotel je přívětiví i pro nejmenší, neboť bylo myšleno na samostatné soukromé písčité hřiště pro ty nejmenší. Zapůjčení dětské postýlky a židličky je samozřejmostí a zadarmo.

Součástí hotelového komplexu je i soukromá terasa nad pláží, kde se nachází celá řada lehátek i se slunečníky. Jejich zapůjčení je pro hosty zdarma. Z terasy je i výhled na dětskou hotelovou pláž.

Vybavení hotelu:

 • Trezor v pokojích: ano, za úplatu, 2.5
 • Wi-Fi internet v hotelu: ano, za poplatek, 1 / hod
 • Wi-Fi internet v pokojích: ano, zdarma
 • Recepce: 24 hodin
 • Výtah: ano
 • Salonek: ano, zdarma
 • Pokojová služba: ano, za poplatek
 • Obchodní centrum: ano, zdarma
 • Konferenční / banketová hala: ano
 • Praní prádla / čistírna: ano

Rekreace:

 • Lehátka: ano, zdarma
 • Slunečníky: ano, zdarma

Bulharsko se nachází na jihovýchodě Evropy na Balkánském poloostrově. Velká část povrchu země je hornatá a jihozápad vyplňuje mohutný horský masiv s pohořími Rila, Pirin a Rodopy. Bulharsko v posledních letech získává na oblíbenosti mezi turisty. Pravděpodobnou příčinou stoupajícího zájmu jsou bezpečnost, kratší doba letu (ale do Bulharska se již dostanete pohodlně i autobusem), písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, nízké ceny a také výborná kuchyně. Bulharsko je laciné, ale veškeré služby jsou na podobné úrovni jako ty "západní". Navíc Černé moře zůstává teplým až do konce října! Největším letoviskem je Slunečné pobřeží (Sunny Beach). Leží přibližně 35km od Burgasu a necelých 5km od Nesebaru, starobylého města s netypickými dřevěnými domy, úzkými uličkami, pravoslavnými kostely s unikátním větrným mlýnem. Dalšími turisty oblíbenými letovisky jsou například Sozopol, Zlaté písky, Primorsko, Albena, Varna, Burgas, Kranevo a Balčík. 

Bulharsko skrývá hned několik tajemství, o kterých se příliš neví. Věděli jste například, že zakladatel Facebooku Mark Zuckenberg je původem Bulhar? Nebo fakt, že bulharské vojsko nikdy neprohrálo v žádné válce? Pokud obdivujete úžasné přírodní scenérie a rádi poznáváte krásná historická místa, je pro vás Bulharsko jasnou volbou! Nechybí ani vynikající bulharská kuchyně a pohostinnost místních. Bulharsko je místem, kde si vychutnáte dovolenou se vším všudy! Jen si dejte pozor na to, že když Bulhar vrtí hlavou na zápor, tak u nich to znamená souhlas. 

ČASOVÝ ROZDÍL: V Bulharsku je oproti našemu letnímu času posun +1 hodina, oproti středoevropskému (zimnímu) času +2 hodiny..

ELEKTRICKÉ NAPĚTÍ: Elektrické napětí je podle evropské normy 220 V. V některých starších hotelích mohou turisté narazit  na jiný typ zásuvek, ale adaptér je k dostání běžně v obchodě s domácími potřebami. Klienti na to budou dopředu upozorněni. 

CESTOVNÍ PAS A VÍZUM: V Bulharsku je uplatňován volný pohyb občanů EU. Do této destinace se cestuje na cestovní pas ČR, jehož platnost by měla pokrýt minimálně pobyt a cestu zpět do ČR. Je možné cestovat i na občanský průkaz ČR, který obsahuje strojově čitelnou zónu (tyto průkazy byly vydávány od druhé poloviny roku 2000).

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY: Volný pohyb zboží v rámci EU platí i pro tuto destinaci. Vyjímkou je zboží podléhající spotřební dani, které je možné převážet v rámci EU v limitovaném množství pro osobní potřebu. Byly stanoveny limity 800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l tvrdého alkoholu, 20 l produktů se středním obsahem alkoholu, 90 l vína, z toho max. 60 l vína šumivého, a 110 l piva. 

ORIENTAČNÍ CENOVÉ RELACE: Ceny jsou v této destinaci podobné cenám v České republice, většinou i nižší. Pouze v turisticky vyhledávaných oblastech v letní sezóně mohou být ceny vyšší. 1 bulharský lev (BGN) si můžete přepočítat přibližně 13 českými korunami. 

Lehátka a slunečníky ( 2 lehátka + slunečník) 16 BGN / SET
Voda 2l 1,50 BGN
Pizza 1/4 2,50 BGN
Jednoduché menu 5 - 6 BGN 
Káva 2 BGN
Coca-cola 2l 2,50 BGN
Salát 4 - 7 BGN
Sendvič/Subway 4 BGN / 7 - 10 BGN
Gyros 4 BGN
Pokrm z ryby (v taverně či restauraci) 5 - 25 BGN
Víno v restauraci (0,75l) 15 - 25 BGN
Pivo v restauraci 2 - 4 BGN
Ouzo v restauraci 3 BGN
Pivo v obchodě 0,80 BGN
Ouzo v obchodě (láhev) 0,5 - 7 BGN
Zmrzlina 0,5 - 3 BGN
Opalovací krém 10 BGN
Dětské pleny (40ks) 30 - 40 BGN
Chléb 1,50 BGN
Sluneční brýle 10 BGN
Pohled 0,5 - 1 BGN
Vybraný termín: 9 .6. - 16. 6. 18 (8 dnů) Vybrat jiný termín
Název
Cena od
 
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji s možností přistýlky
7 999 Kč/osobu
Cena za osobu ve třílůžkovém pokoji s možností přistýlky
7 999 Kč/osobu